Šéf VW zakázal škodovky s extra výbavou

15. 10. 2010 – 15:47 | Auto-moto | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Šéf VW zakázal škodovky s extra výbavou
Kvůli tomu se bouří němečtí dealeři škodovek, Foto:Škoda auto | zdroj: NašePeníze.cz

Němečtí dealeři Škody si stěžují, že už nedostávají auta s luxusními doplňky. VW se bojí kanibalizace, škodovky a seaty se dostaly na úroveň německých vozů a celý koncern tak podle jednoho z odhadů přichází o půl miliardy eur ročně.

Píší to v pátečním vydání Hospodářské noviny.

Žádný chladicí box v octavii, xenonová světla ve sportovní fabii ani značkové deštníky v superbech, to jsou první tři omezení výbavy škodovek, k nimž firma pod tlakem vedení koncernu VW přistoupila. Další omezení podle Rudolfa Dreithalera z tiskového oddělení Škody přijdou od ledna, uvádí deník.

 

TIP: Škodovka je příliš dobrá, VW chce kvalitu automobilů Škoda snížit

 

Kvůli tomu se bouří němečtí dealeři škodovek. „Každý prvek výbavy je konkurenční výhodou. Nevěřím, že by si lidé ochuzení nevšimli, prodeje klesnou,“ postěžoval si podle Hospodářských novin Thomas Peckruhn, šéf Asociace dealerů Škody.

Problém „kabinalizace“ se řeší v koncernu VW již dlouhá léta, od doby, kdy se škodovky a seaty dostaly na úroveň německých vozů. Nový superb dostal v několika recenzích lepší známky než dražší VW Passat nebo Audi A6. Podobně soupeří fabia a polo a celý koncern VW kvůli tomu podle jednoho z odhadů ročně přichází o půl miliardy eur. S tím se vedení firmy nechce smířit. „Nemůžeme přece nabízet fabii s lepší palubní deskou, než má polo,“ citují Hospodářské noviny šéfa koncernu VW Martina Winterkorna.

-Zdenek Michora,Mediafax

Kurzy

Kurzovní lístek: 27.2.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,270 25,390
USD 23,290 23,470
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články