Server Dovolena.cz zprostředkoval dovolené za 750 milionů, většinou od německých cestovek

25. 5. 2011 – 21:32 | Firmy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Server Dovolena.cz zprostředkoval dovolené za 750 milionů, většinou od německých cestovek
Podíl německých cestovních kanceláří na prodaných zájezdech činil přibližně 65 procent, | zdroj: NašePeníze.cz

Za rok existence se projekt Radima Jančury Dovolena.cz stal jedním z největších internetových prodejců zájezdů v ČR s aktuálním podílem na trhu kolem 33 procent, obrat činil 750 milionů korun. Firma o tom informovala ve středu.

Před rokem spustila Student Agency pod značkou Dovolena.cz internetový prodej zájezdů pro klienty v České republice. Majitel skupiny Radim Jančura si tehdy předsevzal stát se postupně lídrem na trhu.

Za rok existence Dovolena.cz podle firmy obsloužila téměř 60 tisíc klientů a vykázala obrat přibližně 750 milionů korun. V plánu je, že za rok 2011 vykáže obrat vyšší než jednu miliardu korun. Podíl německých cestovních kanceláří na prodaných zájezdech činil přibližně 65 procent.

"Údaje o podílu na trhu, které uvádí Student Agency, se ale liší od našich statistik," sdělil agentuře Mediafax viceprezident a mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) Tomio Okamura. "Po internetu si zájezd loni objednalo zhruba 700 tisíc klientů, takže třetinový podíl portál Dovolena.cz podle nás nemá," dodal mluvčí.

"Portál Dovolena.cz aktuálně na trhu třetinový podíl zabírá. Prezentovaná čísla jsou za celý rok působení na trhu s tím, že náš podíl narůstal postupně. Aktuálně prodáváme třetinu zájezdů, které se u nás prodávají přes internet," uvedl Mediafaxu Aleš Ondrůj z marketingové komunikace firmy.

Dovolena.cz je podle Student Agency nyní jedním ze dvou největších internetových prodejců zájezdů v ČR.

Kurzy

Kurzovní lístek: 20.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,160 25,280
USD 23,140 23,320
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články