Sex v Česku živí 25tis lidí - jsme mezi dvacítkou sexuálních destinací na světě

26. 1. 2010 – 10:40 | Životní styl | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Sex v Česku živí 25tis lidí - jsme mezi dvacítkou sexuálních destinací na světě
Sexuální služby v ČR, Foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Britská veřejnoprávní televize BBC odvysílala skandální reportáž o obchodování s ženami v České republice. Česká republika je jednou z 20 nejpopulárnějších sexuálních destinací na světě. Jak je snadné si v Čechách koupit ženu a odvést bez překážek ihned do zahraničí. BBC v reportáži ukazuje naší zemi jako jedno ze světových středisek obchodu se ženami.


Britská světoznámá veřejnoprávní televize BBC odvysílala ve čtvrtek 14.ledna 2010 reportáž, kdy britský reportér předstíral zájem o koupi dívek a jejich odvoz do zahraničí a dal si na benzínové pumpě schůzku s kuplířem, přičemž byl přítomný dokonce i česko-anglický překladatel.

BBC v reportáži ukazuje naší zemi jako jedno ze světových středisek obchodu se ženami, předvádí jak snadno a rychle si tady můžete koupit a odvést do zahraničí ženu či dívku a glosuje, jak levnou má tady hodnotu lidský život.
Kuplíř nabízí dívky k pronájmu za 90 tis. Kč měsíčně, přičemž  otevřeně uvádí, že jich má k dispozici více a  tyto částky mu  každý měsíc každá z nich vydělává.

Celou tříminutovou reportáž můžete shlédnout zde http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/8457990.stm

To, že je Česká republika jedním z největších světových cílů různých forem sexuální turistiky je všeobecně známý fakt, například odborný server http://sex-tourism.org/ zařadil aktuálně naší zemi mezi 20 nejpopulárnějších sexuálních destinací na světě po boku  Thajska, Filipín, Kuby, Brazílie či Ukrainy.

Česká republika přitahuje sexuchtivé turisty především levnými cenami sexuálních služeb ( od 400 Kč), minimální regulací sexuální nabídky a vysokou úrovní nočních podniků. Obrat  sexuálního průmyslu v České  republice činí podle průzkumů přibližně 10 miliard korun ročně, z toho 7 miliard Kč u nás za sex utratí cizinci a 3 miliardy Češi.

Nejvíce u nás za sex utrácí Němci a Britové.

Centrem sexuální turistiky je u nás Praha. Jen v centru Prahy se obrat sexuálního průmyslu pohybuje kolem půl miliardy korun měsíčně. V České republice se podle odhadů živí prostitucí až 25 tis. osob, z toho 6 tis. prostitutek pracuje v nočních klubech, ostatní na privátech, escortech apod. V České republice je přibližně 800 erotických podniků či klubů.

Praha se také postupně stává populárním cílem homosexuálních turistů.

Z průzkumu naší Asociace vyplývá, že  v České republice je v současné době již kolem 40 specializovaných podniků pro homosexuály ( kluby, kavárny a sauny), z toho cca 30 v Praze. Z  našeho průzkumu mezi pražskými homosexuálními kluby dále vyplývá, že v současnosti tvoří již 5% všech návštěvníků cizinci a jejich počet neustále stoupá.\" Uvedl Tomio Okamura, mluvčí asociace Českých sestovních kanceláří a agentur (AČCKA).

Důvodem, proč je Praha mezi homosexuálními turisty čím dál více populární je několik. Je to především fakt, že Češi jsou ateistický národ a nemají proto tak přísný náhled na homosexualitu jako například Poláci. Praha je také velice anonymní, jelikož Prahu navštíví přibližně 4 mil. zahraničních turistů ročně, což je 4x více než samotných obyvatel Prahy, homosexuálních turistů si tak nikdo nevšímá.

\"Celkově odhadujeme, že ročně navštíví Českou republiku přibližně 400 tis. homosexuálních turistů, což znamená 7% z celkového počtu 6 milionů zahraničních turistů\" doplnil Okamura.

Kam dál?
- Tomio Okamura: Počet turistů v Česku stále klesá i kvůli horším službám
- Nejvíce turistů na světě jezdí do Francie. Česká republika je až 36. na světě
- Předražené taxislužby v Praze mají nový fígl

Kurzy

Kurzovní lístek: 15.6.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,720 24,800
USD 23,050 23,150
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články