Škoda Auto plánuje směny navíc, o automobily Superb B6 nebo SUV Yeti je zájem

8. 4. 2010 – 19:02 | Firmy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Škoda Auto plánuje směny navíc, o automobily Superb B6 nebo SUV Yeti je zájem
Škoda Superb B6 a Yeti se dobře prodává, proto Škodovka zvýší výrobu, Foto: Škoda Auto | zdroj: NašePeníze.cz

Největší tuzemský výrobce automobilů Škoda Auto plánuje na druhé čtvrtletí rozšíření výroby v Kvasinách o 12 směn; o automobily Superb B6 a SUV Yeti je mezi zákazníky zájem. Informoval o tom ve čtvrtek časopis Škodovácký odborář.

Tři směny navíc budou mít i zaměstnanci, kteří pracují na lince vyrábějící model auta Roomster. Pro řadu z nich to bude znamenat odmazání několika neodpracovaných směn v době, kdy pro ně automobilka neměla práci a oni zůstali doma a pobírali plný plat.

 

„Tím se zaměstnancům v Kvasinách na výrobě Roomsteru smažou minusové směny, které jim vznikly při nedávných pátečních odstávkách,“ řekl Pavel Radda, škodovácký odborář a šéf výroby společnosti Škoda Auto.

Škoda Auto po vzoru své matky společnosti Volkswagen zavedla tzv. flexikonta pracovní doby již loni. Flexikonta umožňují čerpat zaměstnancům plusové hodiny, které vznikají díky přesčasům, i minusové hodiny, které pramení z výpadků směn.

Někteří zaměstnanci mají ve svém flexikontu za letošní rok až 82,5 minusové hodiny. Největší počet neodpracovaných hodin ve flexikontu je 120 hodin. Na konci roku se flexikonto vynuluje.

(Mediafax)

 

Kurzy

Kurzovní lístek: 25.5.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,610 24,710
USD 22,700 22,840
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články