Škoda auto trhá v prodejích rekordy, přesto pro některé zaměstnance práce

29. 9. 2011 – 20:10 | Firmy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Škoda auto trhá v prodejích rekordy, přesto pro některé zaměstnance práce
Došlo dokonce i na přesuny zaměstnanců na různá pracovní místa, Foto:Škoda auto | zdroj: NašePeníze.cz

Kvůli nízkému odbytu aut VW v Jižní Americe je nedostatek práce pro zaměstnance v motorárně mladoboleslavského závodu Škoda, ti zůstanou doma. Informuje o tom čtvrteční vydání týdeníku Škodovácký odborář.

V Jižní Americe podle odboráře klesá odbyt vozů značky Volkswagen a právě do nich Škoda dodává tříválcové motory.

"Na stole mi leží požadavek firmy na 21 minusových směn,“ upřesnil předseda Podnikové rady odborů Kovo Jaroslav Povšík. Zaměstnanci pro tuto situaci využijí flexikonto a zůstanou doma za plnou denní mzdu.

"Zaměstnanci tak budou mít volno a my je přesto zaplatíme. Budou brát tolik peněz, jako kdyby byli v práci," zdůraznil Povšík.

Podle něj díky čtvrtletnímu vyrovnání salda flexikonta je téměř nepravděpodobné, že by si pak museli své minusové směny zaměstnanci napracovávat.

Minusové směny ve výrobě tříválcových motorů přijdou během podzimu a do konce roku. Tyto směny už zaměstnanci Škody zažili při nárazu krize odbytových trhů na začátku roku 2008. Tehdy se minusová konta konala hlavně ve výrobě Fabií, ale i Octavií. Došlo dokonce i na přesuny zaměstnanců na různá pracovní místa. Od té doby se však firmě Škoda stále více daří a v současnosti překonává rekordy v prodejích i tržbách. Jak ale časopis připomíná, je však otázkou, jak se bude situace vyvíjet na počátku příštího roku v reakci na propady burz a trhů v zámoří a následně i v Evropě.

-Libor Popela | MED

Kam dál: Škodovka představila své nejmenší auto: Citigo bude ještě letos

Kurzy

Kurzovní lístek: 24.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,260 25,380
USD 23,240 23,420
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články