Škoda Power dokončila velkou zakázku v Záhřebu

17. 3. 2010 – 16:43 | Tiskové zprávy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Škoda Power dokončila velkou zakázku v Záhřebu
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Výsledky testů předčily plánované konstrukční parametry.

Realizace velkého zahraničního projektu proběhla přesně podle harmonogramu. Společnost Škoda Power, přední výrobce turbín, dnes oznámila, že úspěšně uvedla do komerčního provozu turbogenerátorovou jednotku o výkonu 40 MW v chorvatském Záhřebu.

„Je nám velkým potěšením ohlásit úspěšné dokončení projektu v hodnotě 450 milionů korun, který jsme zahájili v roce 2006. Jedná se o zásadní projekt, který ukazuje Škodu Power i její technologickou vyspělost v nejlepším světle,” uvedl Heung Gweon Park, generální ředitel společnosti Škoda Power.

Test výkonnosti během třicetidenního zkušebního provozu potvrdil, že zařízení vykazuje lepší parametry, než k jakým se společnost Škoda Power zavázala. Škoda dodala objednateli komplexní řešení včetně konstrukčního návrhu, demontáže dvou starých jednotek a výstavby a zprovoznění jednotky nové. Dodané kompaktní soustrojí zahrnuje turbínu a generátor, 2 centrální ohříváky vody, kondenzátor, elektrické součásti včetně centra řízení motoru, obtok a redukční stanici, řídicí systém turbíny, potrubí a ventily. Celý projekt byl realizován v souladu se smluvním harmonogramem.

„Spokojenost zákazníka je nejlepším způsobem k získávání nových pracovních příležitostí v tomto regionu. Již jsme zahájili jednání o dlouhodobé smlouvě o poskytování služeb a v průběhu dvou let by měl být zahájen nový podobný projekt,“ dodal Jiří Šmondrk, provozní ředitel Škody Power.

Kurzy

Kurzovní lístek: 17.6.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,680 24,800
USD 22,950 23,130
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články