Škoda Transportation má nadstandardní zisky, pracuje hlavně pro stát

- Firmy autor: Redakce NašePeníze.cz

Čistá marže plzeňské Škody Transportation činila loni 27 procent z ceny zakázky. Tyto hospodářské údaje ukazují, že zakázky Škody jsou předražené. Ve čtvrtečním vydání o tom informují Hospodářské noviny (HN).

Škoda Transportation v minulosti získávala zakázky, protože podala nabídku jako jediná nebo jen ona splnila technické podmínky, Foto:SXC

Škoda Transportation v minulosti získávala zakázky, protože podala nabídku jako jediná nebo jen ona splnila technické podmínky, Foto:SXC , zdroj: NašePeníze.cz

Vedení firmy má však jiné vysvětlení. "Efektivita skupiny Škoda Transportation je zapříčiněna řadou faktorů. Ve srovnání s konkurencí má například výrazně nižší náklady na pracovní sílu," říká její šéf Josef Bernard. Přesto jsou její zisky v porovnání s ostatními firmami unikátní. Například polská Pesa, ve které jsou platy zaměstnanců podstatně nižší, vykázala za loňský rok pouze dvouprocentní marži.

Škoda Transportation v minulosti získávala zakázky, protože podala nabídku jako jediná nebo jen ona splnila technické podmínky. Měla také dobré vztahy s politiky či manažery státních firem.

-Petr Barták | MED

Tagy: Škoda zakázky zisk firmy Škody Transportation