Škoda Yeti porazila u odborníků i BMW X1

16. 12. 2009 – 2:08 | Auto-moto | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Škoda Yeti porazila u odborníků i BMW X1
Foto: Škoda auto | zdroj: NašePeníze.cz

Škoda Yeti získala titul „Auto roku 2010 Klubu motoristických novinářů (KMN) v České republice“. Rozhodla o tom nezávislá odborná porota složená z 37 vybraných členů KMN na gala večeru v Praze, u příležitosti vyhlášení výsledků ankety.


„Zisk a právo k užívání titulu Auto roku 2010 Klubu motoristických novinářů nás těší i díky tomu, že se nový model Yeti stal historicky prvním SUV, kterému se takto prestižní ocenění dostalo,“ říká Jan Hurt, vedoucí prodeje značky Škoda pro střední Evropu. To, se v minulosti nepodařilo žádnému jinému automobilu z kategorie sportovně užitkových vozů, což nás utvrzuje v tom, že jsme se v případě modelu Yeti vydali správnou cestou. Naše první české SUV bylo v ČR uvedeno na trh v polovině července letošního roku. K dnešnímu dni, se jen v České republice, pro vůz Škoda Yeti rozhodlo více než 2.400 zákazníků (13.500 celosvětově).

Již po třech měsících od uvedení modelu Yeti na trh v ČR, si vůz drží pozici neprodávanějšího automobilu v segmentu SUV. Zisk titulu Auto roku 2010 KMN není jediným oceněním, které nový model Yeti stihl za dobu od uvedení na trh posbírat. V Rakousku a Švýcarsku získala nová Škoda Yeti prestižní ocenění Zlatý volant magazínu Auto Bild. \"Nejčerstvějším vítězstvím je pak titul Auto Thropy z Německa, za čtenáři nejoblíbenější importovaný terénní vůz“, doplňuje Hurt.

Škoda Yeti porazila tvrdou konkurenci

Škoda Yeti zvítězila se ziskem 223 bodů a s přehledem porazila v tvrdé konkurenci vozy Opel Astra (164 bodů), Mercedes Benz třídy E (143 bodů), BMW X1 (136 bodů) a Volkswagen Polo (134 bodů). V prvním kole se ankety zúčastnilo celkem 34 vozů, napříč širokému spektru značek, které byly na český trh uvedeny v období od 21. října 2008 do 31. prosince 2009.

Anketu pořádá každoročně Klub motoristických novinářů s cílem ocenit nejvýznamnější nový automobil na českém trhu. Při posuzování jednotlivých kandidátů se hodnotila např. tato hlediska: celková konstrukce a design, bezpečnost, hospodárnost, jízdní vlastnosti a chování na vozovce, plnění ekologických norem, cena atd. Jedním z kritérií umožňující porovnání vozidel nejrůznějších tříd a kategorií je value for money - hodnota získaná za vynaložené peníze.

Kam dál?
- Škoda vyrábí nový motor s nízkou spotřebou pro vozy Škoda, Audi, Volkswagen a Seat
- Vlastní jméno na SPZ si možná narhnete už příští rok
- Dálniční známky mají od nového roku zdražit, roční vyjde na 1200Kč
- Jak vybrat zimní pneumatiky? Pozor na levné značky varuje TEST!
- Škoda Octavia na LPG jde do prodeje

Kurzy

Kurzovní lístek: 17.4.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,240 25,360
USD 23,620 23,800
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články