ŠKODA YETI vstupuje na trh, jak si povede?

3. 3. 2009 – 14:46 | Auto-moto | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

ŠKODA YETI vstupuje na trh, jak si povede?
Foto: škoda auto | zdroj: NašePeníze.cz

Nový Yeti, s nímž Škoda Auto rozšiřuje výrobní program o pátou modelovou řadu, nese typické znaky automobilů Škoda. Pětidveřový vůz o délce 4,2 m je snadno rozeznatelný díky výrazné přídi s charakteristickou maskou chladiče a robustní karoserii s širokými blatníky. Vyvážená koncepce podvozku umožňuje to, co slibuje design: potěšení z jízdy a dynamiku.


Yeti je kompaktní SUV, kterým Škoda Auto vstupuje do tohoto segmentu. Všem verzím jsou vlastní velmi dobré jízdní vlastnosti a vysoká agilita. Verze 4×4 navíc nabízí výjimečné vlastnosti při jízdě terénem a velkou tažnou sílu. Vůz bude k dispozici s výkonnými a zároveň úspornými motory, které jsou bez výjimky přeplňované turbodmychadlem. V nabídce jsou dvě benzinové a tři naftové motorizace. Základním agregátem pro vozy s pohonem předních kol je downsizingový benzinový čtyřválec o objemu 1,2 litru.

- Odpočet DPH u osobních automobilů sněmovnou zatím neprošel
- Čína asi poprvé v historii předstihla USA v počtu prodaných vozidel
-
Experti analyzují opatření proti krizi v automobilovém průmyslu
- Nejrychlejší policejní Passaty vyrazili na silnice honit řidiče
- Automobilový průmysl v Česku zřejmě čekají významné změny

Yeti nabídne tyto motory:

benzinové: 

1,2 TSI/77 kW (pohon předních kol)
1,8 TSI/118 kW (4×4)

naftové: 

2,0 TDI CR 81 kW (pohon předních kol, 4×4)
2,0 TDI CR 103 kW (4×4)
2,0 TDI CR 125 kW (4×4)

\"škoda
Foto: Škoda auto

Funkční design modelu Yeti, který i přes svou robustnost vyzařuje spíše lehkost než mohutnost, pomohl splnit základní požadavky na přehlednost karoserie, zvýšenou polohu sedadel a možnosti variabilního využití vozu. Díky velkému zavazadlovému prostoru o objemu až 1760 litrů zvládne Yeti i náročné přepravní úkoly. Praktický upevňovací systém s posouvatelnými háčky a sítí uspoří čas při ukládání zavazadel a zabrání jejich pohybu za jízdy.

Spojením nízkých hodnot emisí a příznivé spotřeby paliva vytváří Yeti předpoklady pro další úspěšnou existenci třídy SUV. V současných ekonomických i ekologických podmínkách přináší vůz odpověď na otázky, které v této oblíbené a stále rostoucí třídě vyvolává stoupající ekologické povědomí.

Kurzy

Kurzovní lístek: 16.8.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,390 24,510
USD 23,970 24,150
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články