Škoda Yeti získala další titul: Auto roku 2010 v České republice

13. 1. 2010 – 9:36 | Auto-moto | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Škoda Yeti získala další titul: Auto roku 2010 v České republice
Škoda Yeti boduje v anketách. Foto: Škoda auto | zdroj: NašePeníze.cz

O absolutním vítězství modelu Yeti v anketě pořádané Sdružením automobilového průmyslu a Svazem dovozců automobilů rozhodla 23 členná odborná porota a také výsledky hlasování veřejnosti. Zisk titulu Auto roku 2010 v ČR není jediným oceněním, které nový model Yeti stihl za dobu od uvedení na trh získat.


Po celém světě obdržel již více než desítku odborných ocenění a zvítězil rovněž v anketě: Auto Roku 2010 Klubu motoristických novinářů v ČR.

„Právo užívat titul Auto roku 2010 je pro nás ctí a poděkováním všem zaměstnancům Škoda Auto, kteří se svým úsilím na úspěchu modelu Yeti podílejí,“ řekl Reinhard Jung, předseda představenstva Škoda Auto na dnešním gala večeru v Praze. „S modelem Yeti jsme přicházeli na trh ve velmi nejisté a turbulentní době na pozadí recese automobilového průmyslu. O to více nás těší, že se nám podařilo nabídnout atraktivní a technologicky vyspělý produkt, který si na trhu během krátké doby získal pevnou pozici,“ uzavírá Jung.

Škoda Yeti obhájil prvenství značky

Model Yeti obhájil loňské prvenství vozu Škoda Superb a porazil v tvrdé konkurenci i vítěze jednotlivých kategorií. Ankety se zúčastnilo celkem 37 automobilových novinek, napříč širokému spektru značek, které byly na český trh uvedeny v období od 1. listopadu 2008 do 30. listopadu 2009.

Yeti je kompaktní SUV, kterým Škoda Auto vstupuje do tohoto segmentu. Všem verzím jsou vlastní velmi dobré jízdní vlastnosti a vysoká agilita. Verze 4×4 navíc nabízí výjimečné vlastnosti při jízdě terénem a velkou tažnou sílu. Vůz je k dispozici s výkonnými a zároveň úspornými motory, které jsou bez výjimky přeplňované turbodmychadlem. V nabídce jsou dvě benzinové a tři naftové motorizace. Základním agregátem pro vozy s pohonem předních kol je downsizingový benzinový čtyřválec o objemu 1,2 litru.

Čtěte také:
- Škody Octavia v autobazarech stále zlevňuje, krize zlevnila i ostatní značky
- Volkswagen Up! Lite - auto se spotřebou 2,5 litru půjde do výroby
- Škoda Yeti porazila u odborníků i BMW X1
- Škoda vyrábí nový motor s nízkou spotřebou pro vozy Škoda, Audi, Volkswagen a Seat

Kurzy

Kurzovní lístek: 13.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,210 25,290
USD 23,130 23,250
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články