Škodovka se stala počtvrté v Polsku nejprodávanějším autem

- Firmy autor: Redakce NašePeníze.cz

Škodovka byla v roce 2010 nejprodávanějším autem na polském trhu, stalo se tak již počtvrté od roku 2005. Informoval o tom v pondělí server wnp.pl s tím, že za posledních deset let byla škodovka v Polsku vždy mezi třemi nejúspěšnějšími prodejci.

Podle předběžných údajů společnosti IBRM Samar prodala loni Škoda Auto v Polsku 37 785 aut, což je 11,33procentní podíl tamního trhu, Foto: Škoda Auto

Podle předběžných údajů společnosti IBRM Samar prodala loni Škoda Auto v Polsku 37 785 aut, což je 11,33procentní podíl tamního trhu, Foto: Škoda Auto , zdroj: NašePeníze.cz

Druhým nejprodávanějším autem byl Volkswagen a třetí příčku získal Ford. (TIP: Největším dovozcem aut do Česka byl v loňském roce opět Ford )

"Pokud bych měl uvést klíčové faktory úspěchu značky v roce 2010, tak bych poukázal na širší okruh modelů," komentoval výsledky Łukasz Zadworny ze společnosti Škoda Auto Polska.

Podle předběžných údajů společnosti IBRM Samar prodala loni Škoda Auto v Polsku 37 785 aut, což je 11,33procentní podíl tamního trhu. Podařilo se jí udržet si náskok před Volkswagenem o téměř tři procentní body, tedy 9917 prodaných vozů.

-Martin Carek,MED

Kam dál?

- Škoda Auto letos překonala rekord v prodeji vozů

Tagy: automobil auta Polsko Škoda Auto nejprodávanější