Škodovka začne v říjnu vyrábět nové miniauto

7. 1. 2011 – 13:55 | Auto-moto | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Škodovka začne v říjnu vyrábět nové miniauto
Škodovka tak vstupuje do úplně nového segmentu aut a půjde pravděpodobně o hlavní novinku letošního roku., Foto: WV UP | zdroj: NašePeníze.cz

Mladoboleslavská Škoda Auto začne v říjnu vyrábět nové miniauto. Produkce bude umístěna do bratislavského závodu VW, informoval v pátek zpravodajský server IDnes.

Nový vůz New Small Family představí Škoda na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu, sériovou výrobu zahájí v následujícím měsíci v Bratislavě. Zde se také začnou v říjnu kompletovat malé seaty.

O měsíc dříve navíc začne v Bratislavě výroba malých volkswagenů. Koncern tak nabídne zákazníkům tři typy vozů nejmenší kategorie, které zatím v portfoliu společnosti chyběly. Škodovka tak vstupuje do úplně nového segmentu aut a půjde pravděpodobně o hlavní novinku letošního roku.

Název ani cenu nového vozu zatím Škoda nezveřejnila, IDnes však s odvoláním na prodejce cituje „neoficiální“ cenu 180 tisíc korun.

Nové škodovky, dlouhé maximálně 3,5 metru, budou velmi podobné malým vozům UP od Volkswagenu a Seatu. MF DNES zjistila, že kromě tří různých značek se budou vyrábět ve dvou odlišných provedeních: levnější Basic s nižší výbavou a dražší, komfortnější High.

Škoda informovala, že v současné době uvádí na trh novou řadu Family pro modely Fabia, Fabia Combi, Roomster, Octavia Tour a Octavia Combi Tour. Řada zahrnuje i novou verzi Family Grand.

-Jan Ferenc,MED/NašePeníze.cz

Psali jsme:

- Volkswagen Up! Lite - auto se spotřebou 2,5 litru půjde do výroby

- Titul Auto roku získal automobil Alfa Romeo Giulietta, poprvé nevyhrála žádný titul Škodovka

Kurzy

Kurzovní lístek: 13.4.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,270 25,370
USD 23,700 23,820
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články