Školy v Česku dostanou témeř čtyři miliardy z evropských fondů

9. 3. 2011 – 20:22 | Domácí | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Školy v Česku dostanou témeř čtyři miliardy z evropských fondů
Ministr však přiznal, že čerpání peněz je pomalé, Ilustrační foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Ministerstvo školství pošle prostřednictvím krajů základním a středním školám dalších 3,6 miliardy korun z evropských fondů. Novináře o tom ve středu informoval ministr školství Josef Dobeš (VV).

Peníze mohou kraje školám poskytnout na projekty ze tří oblastí - zvyšování kvality ve vzdělávání, podpora rovných příležitostí dětí a žáků (a to včetně těch se speciálními vzdělávacími potřebami) a na další vzdělávání školských pracovníků.

Až 40 procent z přidělených peněz navíc kraje mohou přidělit na technické vybavení škol nebo na rekonstrukce menšího rozsahu.

Tyto peníze představují druhé kolo výzvy k programu Vzdělání pro konkurenceschopnost. V prvním kole kraje dostaly 6,6 miliard, vyčerpáno je ale dosud jen 700 milionů. "To je normální průběh, peníze z této výzvy je totiž možné čerpat až do roku 2013," uvedl za ministerstvo Jaroslav Kuba, vrchní ředitel sekce Operačních programů ministerstva.

Ministr nicméně přiznal, že čerpání peněz je pomalé. "Nicméně ministerstvo to řeší, a ještě v letošním roce chceme ubrat zhruba z 6 miliardového zpoždění 3 miliardy," řekl Dobeš.

 

-Zuzana Fojčíková |MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 20.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,130 25,210
USD 23,100 23,200
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články