Skupině UniCredit byl udělen mandát Evropské komise pro platby SEPA

2. 3. 2010 – 15:31 | Tiskové zprávy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Skupině UniCredit byl udělen mandát Evropské komise pro platby SEPA
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Evropská komise pověřila UniCredit prováděním velké části plateb Evropské komise v rámci jednotného evropského platebního styku – tzv. plateb SEPA.

UniCredit se tak od nynějška stává jednou ze čtyř bank odpovědných za veškerý platební styk jménem Evropské komise.

Sergio Ermotti, náměstek generálního ředitele UniCredit k tomu říká: „Toto zmocnění dokládá kvalitu našich schopností v oblasti Global Transaction Banking, díky nimž dokážeme poskytovat služby našim klientům ve 22 evropských zemích.“ Marco Bolgiani, ředitel Global Transaction Banking skupiny UniCredit dodává: „Rozhodujícím faktorem pro rozhodnutí Evropské komise se stala naše skutečně vysoká angažovanost pro SEPA a zároveň naše rozsáhlá síť bank v celé Evropě.“

Pověření bylo bance uděleno na základě výběrového řízení. K účasti na tomto výběrovém řízení byly vyzvány všechny banky v Evropě. „Podílem 25 - 35 % na celkovém objemu jsme opětovně potvrdili svou konkurenceschopnost,“ uvedl Marco Bolgiani. Celkový počet transakcí dosáhne více než 1,6 mil. mezinárodních plateb v objemu přes 33 mld. EUR. Rozhodnutí Evropské komise zpracovávat napříště platební transakce v režimu SEPA a orientovat se na čtyři banky znamená, že Komise bude stále výrazněji opouštět dřívější model, v jehož rámci za zpracování uvedených plateb nesly odpovědnost místní banky v jednotlivých evropských státech.
 

Kurzy

Kurzovní lístek: 25.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,290 25,410
USD 23,340 23,520
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články