Složenky za daň z nemovitosti, mají špatná čísla bankovního účtu

1. 5. 2013 – 8:56 | Bydlení | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Složenky za daň z nemovitosti, mají špatná čísla bankovního účtu
Vina za trapnou situaci však podle ní na bedrech Finanční správy ČR neleží. K nesprávnému uvedení čísla bankovního účtu došlo totiž údajně pochybením dodavatelské firmy při tištění údajů na složenku. Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Vybírat daně se podle ministra financí Miroslava Kalouska v poslední době daří lépe. Finanční správa ČR toto tvrzení však příliš nepotvrdila. Řada Čechů totiž v dubnu dostala složenky na zaplacení daně z nemovitostí se špatným číslem bankovního účtu.

"Někteří majitelé nemovitostí již obdrželi poštovní složenku k placení daně z nemovitostí na rok 2013. Na všech poštovních složenkách, doručených v měsíci dubnu, je nesprávně uvedeno číslo bankovního účtu pro platbu daně," řekla mluvčí Generálního finančního ředitelství Petra Homolová.

Vina za trapnou situaci však podle ní na bedrech Finanční správy ČR neleží. K nesprávnému uvedení čísla bankovního účtu došlo totiž údajně pochybením dodavatelské firmy při tištění údajů na složenku.

"Finanční správa ČR se veřejnosti za toto nedopatření omlouvá. Dotčení majitelé nemovitostí obdrží kromě omluvného dopisu také nové složenky se správnými údaji," dodala Homolová.

Miroslav Kyncl | MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 22.2.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,220 25,360
USD 23,300 23,480
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články