Sněmovna prý lhala, aby utajila poslance letající za státní peníze

24. 8. 2010 – 11:24 | Domácí | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Sněmovna prý lhala, aby utajila poslance letající za státní peníze
Jenom loni poslanci prolétali na lince Praha - Ostrava 1,5 milionu korun, Foto:ČSA | zdroj: NašePeníze.cz

Kancléř sněmovny Petr Kynštetr si vypomohl prokazatelnou lží, aby mohl dál utajovat jména poslanců, kteří státní pokladně pustili při letech z Ostravy do Prahy žilou. V úterním vydání o tom informují Hospodářské noviny (HN).

HN oficiálně zažádaly o jména létajících zákonodárců poté, co nová sněmovna v čele s Miroslavou Němcovou (ODS) ohlásila otevřenou politiku. Kancléř Kynštetr ovšem nyní odmítl data z uplynulého volebního období vydat - prý už je smazal. "Na základě kontroly Úřadu pro ochranu osobních údajů jsme museli přijmout opatření, kdy tyto osobní údaje můžeme uchovávat pouze po dobu volebního období. Z toho důvodu jsou veškeré osobní údaje za minulé volební období již anonymizovány," reagoval na oficiální žádost HN Kynštetr.

Jenže: Úřad pro ochranu osobních údajů archivaci poslaneckých požitků vůbec nekontroloval. "Kontrola v Poslanecké sněmovně se týkala pouze návštěvníků Poslanecké sněmovny, nikoli poslanců," odkryla vylhanou argumentaci mluvčí Úřadu pro ochranu osobních údajů Hana Štěpánková.

Jenom loni poslanci prolétali na lince Praha - Ostrava 1,5 milionu korun, pendolino je přitom dokáže do sněmovny dopravit ve stejném čase a sněmovní pokladnu to nic nestojí.

-Petr Barták, Mediafax

TIP: Nejděsivější letiště světa, aneb kde byste nechtěli přistávat

Kurzy

Kurzovní lístek: 22.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,120 25,200
USD 23,090 23,190
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články