Solus se rozrostl o další členy, přistoupila Zuno Bank a Banco Popolare

4. 4. 2011 – 15:48 | Půjčky | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Solus se rozrostl o další členy, přistoupila Zuno Bank a Banco Popolare
SOLUS aktuálně provozuje dva negativní klientské registry – Registr FO a Registr IČ, má už 37 členů | zdroj: NašePeníze.cz

Počet členů sdružení SOLUS se zvýšil z 35 na 37, nejnovějšími členy se staly Zuno Bank AG a Banco Popolare Česká republika. V pondělí o tom informoval tajemník sdružení Jan Stopka.

Zuno Bank AG je součástí Raiffeisen Bank International a profiluje se jako online banka. Své služby nabízí už na Slovensku, kde je rovněž členem slovenského SOLUSu. V letošním roce se chystá vstoupit i na český bankovní trh. "Zuno do budoucna chystá nabídku půjček a kreditních karet, kterou chce oslovit různé skupiny klientů. Díky SOLUSu bude schvalování těchto úvěrů jednodušší a rychlejší, což ve výsledku ocení především zákazník. Členství v SOLUSu proto velmi vítáme," prohlásila zástupkyně Zuno Bank Pavla Renčínová.

Do sdružení SOLUS vstupuje také Banco Popolare Česká republika, která je součástí jedné z největších a nejstarších italských bank Banco Popolare Gruppo Bancario. "Banco Popolare vnímá členství v registru SOLUS jako další krok k eliminaci rizik při poskytování úvěrových produktů. Jsme přesvědčeni, že informace z registru pomohou v procesu ověřování bonity potenciálního klienta a jeho schopnosti dostát svým závazkům. U klientů, kteří mají své peníze uložené v naší bance, tím chceme i posílit vědomí, že jejich prostředky spravujeme zodpovědně a bezpečně," poznamenal Gabriel Tkáč, PR manažer Banco Popolare.

SOLUS eviduje téměř milion neplatičů, patříte mezi ně?

SOLUS eviduje téměř milion neplatičů, patříte mezi ně?

Sdružení SOLUS, které aktuálně provozuje dva negativní klientské registry – Registr FO a Registr IČ, má už 37 členů, z toho 17 nebankovních finančních společností, deset bank, tři stavební spořitelny, čtyři telekomunikační operátory, dvě energetické společnosti a jeden velkoobchodní řetězec. V letošním roce k negativním registrům SOLUS přibude i Pozitivní registr SOLUS.

Registr dlužníků SOLUS: Informace o vlastních dluzích lze už zjistit esemeskou

Registr dlužníků SOLUS: Informace o vlastních dluzích zjistíte esemeskou

SOLUS je zájmovým sdružením právnických osob se sídlem v Praze. Jeho název vznikl složením počátečních písmen původního názvu, a to Sdružení na Ochranu Leasingu a Úvěrů Spotřebitelům, který zároveň nejlépe charakterizuje jeho hlavní cíl. SOLUS byl zaregistrován a zahájil svou činnost 18. června 1999.

-Filip Sušanka | MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 9.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,320 24,400
USD 22,600 22,720
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články