Současná situace na realitním trhu nabízí zajímavé investiční příležitosti

2. 3. 2009 – 11:00 | Investice | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Současná situace na realitním trhu nabízí zajímavé investiční příležitosti
Foto: sxc.hu | zdroj: NašePeníze.cz

Ve světle prohlubující se finanční krize se developeři potýkají se stále většími problémy při realizaci své základní podnikatelské činnosti. Na nižší poptávku po bydlení a celkové negativní ekonomické vyhlídky zareagovaly banky zpřísněním podmínek při poskytování finančních prostředků na nové stavební projekty. Důsledkem toho je odložení či dokonce zrušení řady developerských projektů. Společnost Avant Fund Management přišla s plánem na pomoc developerům v oblasti rezidenční výstavby, a to prostřednictvím svých fondů kvalifikovaných investorů.

„V letošním roce bude pro developery obtížné zajistit pokračování svých projektů. Problémem je nejen získat peníze na financování, ale také se jakkoliv rozvíjet v rámci nezbytných prodejů rezidenčního bydlení. Fondy, které jsme vytvořili, jsou strukturovány tak, aby developeři mohli pokračovat ve svých projektech a naši investoři dosáhli vysoké návratnosti kapitálu, a to bez developerského rizika. Naše hlavní fondy nabízejí rozdílné investiční přístupy odpovídající rozdílným záměrům našich klientů, tedy finančních skupin i plně kvalifikovaných individuálních investorů,“ říká obchodní ředitel Avant Fund Management Jarrod Epps.

„Více než kdy v minulosti je důležitá hluboká znalost středoevropského trhu. Ten poprvé od svého vzniku čelí výraznému poklesu poptávky, opatrnost je tedy zcela zásadní. Při dnešním dramatickém propadu akciových trhů ale vhodně vybraná investice do nemovitostí nabízí vynikající dlouhodobý ziskový potenciál, především ve světle výrazného převisu poptávky, který v blízké budoucnosti očekáváme,“ dodává Jarrod Epps.

Kurzy

Kurzovní lístek: 25.9.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,280 24,400
USD 22,850 23,030
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články