Speciální software odhalí zloděje pohonných hmot a nepoctivé zaměstnance

24. 1. 2011 – 19:00 | Firmy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Speciální software odhalí zloděje pohonných hmot a nepoctivé zaměstnance
Aplikace umí také analyzovat i styl jízdy řidičů a jeho výkon oznámkovat, Foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Sledovat online aktuální stav paliva v nádrži a majiteli vozu tak umožnit mít přehled o spotřebovaném palivu dokáže speciální software vyvinutý českou společností. Jednatel společnosti Tomáš Hoplíček v pondělí uvedl, že firmy tak mohou ušetřit desítky tisíc korun ročně.

Pro řidiče je tankování pohonných hmot v České republice drahé. Cena nafty je téměř o korunu dražší než průměr v Evropské unii. Dlouhodobě vysoké ceny, které zvyšují náklady na podnikání, ale i rodinný rozpočet, proto začali Češi řešit tím, že si daleko víc hlídají spotřebu u svých vozů a vedou si evidenci ujetých kilometrů.

Navíc stále více firem a podnikatelů hledá možnosti, jak ušetřit na drahém palivu. Často se totiž potýkají s tím, že si zaměstnanci natankují o několik litrů víc pro své soukromé účely, nebo jezdí takovým stylem jízdy, že spotřeba spáleného paliva je mnohokrát vyšší, než uvádí technický průkaz vozidla.

 

TIP: Aktuální ceny pohonných hmot

 

"Vyvinuli jsme proto aplikaci, která je schopna zaznamenávat aktuální stav paliva v nádrži. Pomocí této aplikace Webdispečinku má majitel přehled o spotřebovaném palivu. Může tak odhalit krádeže nafty či benzínu a má přesné informace, kolik litrů bylo do vozidla natankováno," přiblížil novou aplikaci Hoplíček. V případě, že dojde ke krádeži paliva, majitel dostane upozornění ve formě SMS na svůj mobilní telefon.

Aplikace Webdispečink mimo běžné monitorování vozidel a tvorby knihy jízd umí nově analyzovat i styl jízdy řidičů a jeho výkon oznámkovat. Řidič tak pomocí těchto informací může svůj styl jízdy upravit tak, aby snížil spotřebu. Ta se zvyšuje při prudkém zrychlování a při nevyužití takzvaného točivého momentu, který poskytuje vozidlu sílu k vyjetí různých kopců a terénních nerovností.

"Za poslední půl rok jsme zaznamenali velký zájem o instalování systému, který umí online hlídat spotřebu vozidel. Firmy tak mohou ročně ušetřit desítky tisíc korun, a to není zanedbatelné," dodal Hoplíček.

-Filip Sušank | MED

Může vás zajímat: Které benzínky nabízejí nekvalitní pohonné hmoty? Dozvíte se to každý měsíc

Kurzy

Kurzovní lístek: 25.6.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,720 24,840
USD 23,150 23,330
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články