Společnost Orco podala u ČB žádost o vyšetřování hnutí SOS Orco

3. 6. 2009 – 11:01 | Firmy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Společnost Orco podala u ČB žádost o vyšetřování hnutí SOS Orco
Foto: NašePeníze.cz | zdroj: NašePeníze.cz

AKTUALIZOVÁNO: Společnost Orco včera oznámila, že u ČNB podala žádost o vyšetřování pana Luboše Smrčky a hnutí SOS Orco (sdružení minoritních akcionářů Orco; prý až 10 % akcionářů) ohledně potenciální manipulace s trhem.


Zároveň samostatně generální ředitel Orco (J.F.Ott) podal u soudu žalobu ve věci pomluvy ze strany pan Smrčky a SOS Orco. Orco i SOS Orco tvrdí, že se snaží chránit zájmy akcionářů společnosti Orco. Domníváme se, že zpráva nebude mít dopad na obchodování.

- Orco požádalo o ochranu před věřiteli

Sdružení SOS Orco dle svého vyjádření sleduje kroky společnosti Orco a jejího vedení – konkrétně podnět k ČNB i soukromoprávní žalobu na ochranu osobnosti.

„Namísto nesmyslného obviňování našeho sdružení by se pan Ott i jeho kolegové měli spíše věnovat hledání způsobu, jak zastavit každoměsíční ztrátu cca 13 milionů eur, kterou Orco vykázalo ve svých čtvrtletních výsledcích,“ říká předseda sdružení minoritních akcionářů Luboš Smrčka.

SOS Orco je přesvědčeno, že činnost sdružení v žádném směru nepředstavuje manipulaci s cenou akcií, jak se pokouší tvrdit Orco ve svém prohlášení. Tím, co stlačuje cenu akcií dolů, jsou naopak konkrétní kroky vedení společnosti Orco, například nedávný pokus zastavit obchodování akciemi Orco na kapitálových trzích několika zemí, svolávání nedůležitých valných hromad, na nichž se nic podstatného neprojednává, odsouvání svolání skutečně důležité valné hromady, která by se zabývala vážnou situací společnosti.Kurzy

Kurzovní lístek: 20.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,130 25,210
USD 23,100 23,200
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články