Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) zruší 1000 pracovních míst

- Firmy autor: Redakce NašePeníze.cz

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) zruší k 1. prosinci celkem 1000 pracovních míst, z firmy odejde 950 zaměstnanců. Agentuře Mediafax to v úterý potvrdil mluvčí společnosti Pavel Halla.

Správa železniční dopravní cesty hospodaří s majetkem státu, který tvoří především železniční dopravní cesty, Foto:SXC

Správa železniční dopravní cesty hospodaří s majetkem státu, který tvoří především železniční dopravní cesty, Foto:SXC,zdroj: NašePeníze.cz

"Je to opatření v rámci resortu ministerstva dopravy v souvislosti s potřebou snížení provozních nákladů," sdělil Halla s tím, že firma zruší tisícovku pracovních míst. Z nich pět desítek není v současné době obsazeno, z firmy k 1. prosinci tudíž odejde 950 zaměstnanců. To je asi desetina současného počtu zaměstnanců.

"Propouštět budeme napříč organizací, počínaje administrativou, konče specializovanými krajskými pracovištěmi," sdělil mluvčí s tím, že jen z ředitelství odejde přes 100 zaměstnanců.

Správa železniční dopravní cesty hospodaří s majetkem státu, který tvoří především železniční dopravní cestu. Plní funkci vlastníka dráhy, zajišťuje provozování, provozuschopnost, modernizaci a rozvoj železniční dopravní cesty. Přiděluje kapacitu dopravní cesty a od 1. července2008 je také provozovatelem celostátní železniční dráhy a regionálních drah ve vlastnictví státu.

-Libor Popela, Mediafax

Tagy: práce výpověď Správa železniční dopravní cesty SŽDC