sReality.cz mění podmínky inzerce. Realitky se bouří

19. 2. 2010 – 9:32 | Podnikání | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

sReality.cz mění podmínky inzerce. Realitky se bouří
sReality.cz mění podmínky inzerce, Foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Internetový portál Seznam.cz, provozovatel jednoho z největších realitních inzertních serverů sReality.cz, se rozhodl od 1. 4. 2010 změnit svůj obchodní systém. Nově budou zadavatelé - nejčastěji realitní kanceláře - platit 0,50 Kč za každé "rozkliknutí" inzerátu. Realitním kancelářím se nový systém nelíbí a chystají hromadný protest.

Asociace realitních kanceláří (ARK) doporučila svým členům, aby za nových obchodních podmínek tento realitní server nevyužívali.

ARK ČR považuje nové obchodní podmínky Sreality jako největšího inzertního portálu v ČR nabízejícího nemovitosti za zneužití dominantního postavení na trhu (a podá proto podnět ÚOHS, aby záležitost prošetřil).

 

Co vadí na novém systému sReality.cz realitkám?

 

Sreality jsou zatím s více než dvěma tisíci inzerujících realitních kanceláří největším realitním inzertním serverem na českém trhu. Nový systém je založen na platbách inzerentů v závislosti na množství náhledů (prokliků) na jednotlivé inzeráty. Tento způsob je podle realitních kanceláří zneužitelný, protože nelze zabránit tzv. falešným proklikům (jak potvrdil i znalec v oboru výpočetní techniky).

 

<%Anketa3%>

 

"Tento princip účtování plateb způsobuje, že inzerující realitní kancelář nemůže ovlivnit výši plateb za inzerci na Sreality. Možnost nastavení limitu počtu náhledů řeší problém nepřijatelným způsobem, protože po dosažení stanoveného limitu se inzerát již na serveru v nabídce neobjevuje." Uvedla ARK ve svém vyjádření.

 

sReality.cz: Nejedná se o zdražení inzerce

 

Představitelé serveru sReality.cz odmítají vlnu kritiky, která se snesla na připravované změny.

"Změna služby přinese - věříme - mnohá pozitiva jak pro uživatele, tak pro klienty. Některá už byla zmíněna, jiná doplňuji: pro realitní kanceláře je to kompletní vlastní řízení cash flow - platba za uskutečněný proklik je efektivnější, než dříve povinná paušální částka za roční inzerci - i za tu, na kterou třeba žádný uživatel nepřišel. Vlastní nastavení kreditu, denního limitu pro vyčerpání, kdykoliv možnost dobití kreditu - to vše je v rukách realitek. Ony si řídí průběh inzerce a rozhodují, který svůj inzerát zveřejní." Uvedla na serveru Hypoindex.cz Rita Gabrielová, PR manažerka Seznam.cz.

Nově: Sreality.cz ustoupí tlaku realitek a poplatky nezmění

_________________________________________
Reklama: Inzerujte na serveru HledámReality.cz
_________________________________________

Kam dál?
- Podvody na inzertních serverech: Buďte opatrní s platbou předem!
- Jak nejlépe prodat byt? Máme pro vás pár tipů!

Kurzy

Kurzovní lístek: 12.8.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,310 24,430
USD 23,620 23,800
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články