Stavba domu bude mít přísnější pravidla

- Bydlení autor: Redakce NašePeníze.cz

Novelu zákona o hospodaření s energiemi projednají ve středu ministři kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS). Předloha počítá s instalací obnovitelných zdrojů energií na střechy.

Energetické posudky a kontroly kotlů a rozvodů tepelné energie, stejně jako i kontrolu klimatizačních systémů budou dělat specialisté, Foto:NašePeníze.cz

Energetické posudky a kontroly kotlů a rozvodů tepelné energie, stejně jako i kontrolu klimatizačních systémů budou dělat specialisté, Foto:NašePeníze.cz , zdroj: NašePeníze.cz

"Výrobcům stavebních materiálů, stavebních prvků a technických zařízení budov a podnikatelům ve stavebnictví přinese nová právní úprava konkurenceschopnost, a v celé Evropské unii," doufají úředníci ministerstva průmyslu a obchodu a ministerstva životního prostředí, kteří novelu vypracovali.

Energetické posudky a kontroly kotlů a rozvodů tepelné energie, stejně jako i kontrolu klimatizačních systémů budou dělat specialisté. Nad nimi bude stát nezávislý orgán - Státní energetická inspekce.

Ministerstva chtějí, aby zákon vedl k větší konkurenci výrobců a dovozců stavebních výrobků, kteří se budou snažit nabídnout co nejlepší energeticky nenáročné komponenty. "Důsledek povinné výstavby budov se sníženou energetickou náročnosti a důsledek úspor energie plynoucí z povinného používání nástrojů na snižování energetické náročnosti budov bude pro Českou republiku," uzavírá předkládací zpráva.

-Jan Drahorád | MED

Tagy: dům stavba novostavba stavět postavit energetická náročnost