Stavba domu pravděpodobně zase zlevní

17. 12. 2015 – 19:33 | Bydlení | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Stavba domu pravděpodobně zase zlevní
zdroj: freeimages.com

Od letošního dubna se stavba nového domku lidem pěkně podražila. V platnost totiž vešla novela zákona, která zpoplatňuje vynětí pozemku ze zemědělského půdního fondu. Ten v současnosti mohl dosáhnout až závratných 1458 korun za metr čtverečný.

Hodláte v příštím roce začít se stavbou domečku? Neuspěchejte to, ministerstvo životního prostředí totiž chystá zákon, který vám ušetří statisíce korun za poplatky. Kdo počká, ten ušetří!.

Lidé doposud museli k nákladům za stavbu domu připočíst i statisícové částky spojené s poplatky za tuto povinnost. Starostové obcí se ale proti zákonu dlouhodobě bouřili a přitlačili ministra životního prostředí Richarda Brabce ke zdi.

Ten nakonec přišel s kompromisním návrhem - za metr čtvereční zastavěné plochy by se nemělo platit víc než 180 korun. Výše poplatku závisí na několika faktorech - prvním je velikost pozemku, dále úrodnost půdy, na které se staví, či území, kde má dům stát (národní park atd.). Pokud Sněmovna zákon schválí, začne platit během příštího roku.

 

Zdroje:
MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 2.10.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,320 24,440
USD 23,170 23,350
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články