Stavební spoření jako spoření na důchod? Spořitelny o to usilují

- Stavební spoření autor: Redakce NašePeníze.cz

Stavební spořitelny se stále usilovně snaží, aby vláda zahrnula stavební spoření do důchodové reformy coby plnohodnotnou součást nového penzijního systému.

Lídr trhu, ČMSS deklarovala, že bude usilovat o to, aby stavební spoření bylo oficiálně bráno jako jedna z forem zajištění na stáří, Foto: SXC

Lídr trhu, ČMSS deklarovala, že bude usilovat o to, aby stavební spoření bylo oficiálně bráno jako jedna z forem zajištění na stáří, Foto: SXC , zdroj: NašePeníze.cz

Stavební spoření by tak de facto mohlo získat zpět výhody, o které díky zdanění státního příspěvku přišlo. Píše o tom pondělní Právo.

"Podporujeme zapojení stavebního spoření do systému penzijní reformy," potvrdil předseda Asociace stavebních spořitelen Vojtěch Lukáš.

Lídr trhu, Českomoravská stavební spořitelna, už na začátku roku jasně deklarovala, že bude usilovat o to, aby stavební spoření bylo oficiálně bráno jako jedna z forem zajištění na stáří, protože člověk s vlastním bytem má podle ní až o třetinu nižší měsíční náklady, než když bydlí v nájmu.

-Petr Barták | MED

Tagy: důchod penze sporeni stavební spořením stavební spořitelny