Stavební spoření: Letní akce stavebních spořitelen - Pozor na triky!

3. 8. 2009 – 10:54 | Stavební spoření | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Stavební spoření: Letní akce stavebních spořitelen - Pozor na triky!
Foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Chcete ušetřit na stavebním spoření? Nyní se nabízí příhodná doba! Stavební spořitelny nabízejí „letní akce“. Kdo, kolik a za jakých podmínek může ušetřit? Pozor na zavádějící reklamu!


Stavební spoření je vhodná forma ukládání úspor pro lidi, kteří mají rádi své jisté. Díky státní podpoře může svým výnosem směle konkurovat i jinak znatelně rizikovějším investicím. Stavební spořitelny si jsou této výhody vědomy, a tak si za ni nechávají platit. Jen za uzavření smlouvy zaplatíte standardně 1 % z cílové částky.

- Spořící účty jsou v Česku velmi oblíbené, jaké mají výhody?
- Stavební spoření pro financování studia pomůže jen bohatším míní senát
- Stavební spoření a finanční krize - co vás zajímá

Finanční krize dopadla ale i na stavební spořitelny, které poskytly letos méně úvěrů než ve stejném období loňského roku a stejně tak uzavřely i méně smluv o stavebním spoření. Není proto divu, že v rámci konkurenčního boje o řídnoucí řady potenciálních zákazníků nabízejí nejrůznější akce a slevy. V plném proudu je léto, a tak ty aktuální jsou „letní“.

Českomoravská stavební spořitelna

Českomoravská stavební spořitelna nabízí až do 30. září 2009 možnost změny tarifu s 3% úrokem za zvýhodněných podmínek. Poplatek při přechodu na tarif Perspektiv je zdarma, na tarif Atraktiv je poloviční - místo 2/3 dosud připsaných úroků jen 1/3 dosud připsaných úroků. Poplatek za zvýšení cílové částky je ponechán ve standardní výši.

Poplatek za změnu tarifu je stanoven téměř u všech stavebních spořitelen tak, že pokud přecházíte z tarifu s vyšší úrokovou sazbou, sebere vám stavební spořitelna připsané úroky tak, jako byste měli od počátku úrokovou sazbu novou - tedy nižší. Jedinou výjimkou je Wüstenrot - stavební spořitelna. Ta si za první změnu neúčtuje nic, za každou další 100 Kč. Její „výhodnost“ je ale jen zdánlivá a spíše se blíží klamavé reklamě.

Daleko od sazebníku úhrad v poznámce k technice úročení jen při pečlivém čtení u Wüstenrot - stavební spořitelny naleznete: „Uspořená částka je úročena roční sazbou sjednanou ve smlouvě o stavebním spoření. U každé tarifní varianty si může účastník, který si při uzavření smlouvy zvolil úrokovou sazbu z úspor 1,0 %, zvolit při přidělení cílové částky úrokovou sazbu 2,2 % p.a. Úrok z úspor bude přepočten, a to od počátku smlouvy k datu změny.“

Liška připravila i další akci. Všem, kdo do 30. září 2009 uzavřou smlouvu o stavebním spoření s cílovou částkou minimálně 300 tis. Kč, do 31. ledna 2010 zaplatí poplatek za uzavření smlouvy (tedy 3 tis. Kč) a vloží na účet stavebního spoření 30 tis. Kč, získá od stavební spořitelny 3 tis. Kč. Prémie tak zaplatí poplatek za zřízení smlouvy. Tuto skutečnost podtrhuje fakt, že pokud klient využije zároveň „akce pro mladé“, v jejímž rámci obdrží 50% slevu na poplatku za uzavření smlouvy, jeho prémie bude také poloviční, a pokud uzavře smlouvu v rámci „akce Liščata“, kde je poplatek odpuštěn zcela, nedostane nic.

Akce Liščata trvá taktéž do 30. září 2009. Pokud rodiče uzavřou smlouvu novorozeněti do 1. ročních narozenin, získá 100% slevu na poplatku za uzavření smlouvy, maximálně 3 tis. Kč.

Modrá pyramida stavební spořitelna

Modré pyramidě skončila akce, v jejímž rámci dávala jako dárek piknikovou tašku, již 7. června 2009. Aktuálně žádnou novou akci neoznámila.

Raiffeisen stavební spořitelna

Raiffeisen stavební spořitelna inzeruje prémii 5 tis. Kč ke smlouvě uzavřené do 31. srpna 2009. Cílová částka musí být v rozmezí 200 až 500 tis. Kč a zůstatek na účtu k 30. listopadu 2009 musí dosahovat 20 tis. Kč. Pozor! Jedná se ale opět o reklamní trik!

Stavební spořitelna uvádí: „Prémie 5.000 Kč ke smlouvě o stavebním spoření RSTS pro všechny.“ Ve skutečnosti (a v podrobnějších podmínkách to zmiňuje) dává prémii pouze 2 tis. Kč. Zbylé 3 tis. Kč je standardní státní podpora. A tu pochopitelně nedostanou ti, kteří ji v letošním roce čerpají na jinou smlouvu.

Do 31. srpna 2009 mohou noví klienti získat také slevovou kartu Více domova. Ta nabízí do stejného data slevy u čtyř firem ve výši až 40 %.

Až do konce roku 2009 platí nabídka zvýhodněného stavebního spoření pro mladé. Ti se museli narodit v roce 1990 nebo později a musí uzavřít smlouvu s cílovou částkou od 200 do 500 tis. Kč s tarifem S041 (spořící tarif s úrokovou sazbou 2 % p.a.). Získají tak 50% slevu na poplatku za uzavření smlouvy a úrokový bonus ve výši úroků připsaných do konce roku 2010.

Stavební spořitelna České spořitelny

Buřinka míří svou letní akci na seniory a novorozence. Obě akce platí do 31. srpna 2009 a do konce roku musí být na smlouvu vložen vklad ve výši minimálně 1 % cílové částky. Prémie v obou případech činí poplatek za uzavření smlouvy, maximálně ale 1 000 Kč.

SSČS považuje za seniory lidi, kteří se narodili v roce 1949 a dříve, a za novorozeňata děti, kteří se narodili v letošním roce.

Zajímavostí je, že naprosto stejnou akci měla Buřinka i na jaře, kdy ale maximální výše prémie činila 1 500 Kč... je vidět, že časy se horší.

Wüstenrot - stavební spořitelna

Prémii při uzavření smlouvy o stavebním spoření do 31. srpna 2009 nabízí i Wüstenrot - stavební spořitelna. Podmínkou je cílová částka minimálně 250 tis. Kč a do 30. listopadu 2009 složit na účet alespoň 20 tis. Kč. V takovém případě připíše spořitelna prémii ve výši 1 000 Kč - tedy necelou polovinu zaplaceného poplatku za uzavření smlouvy.


Více na Hypoindex.cz


Kurzy

Kurzovní lístek: 20.8.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,570 24,690
USD 24,420 24,600
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články