Strana Zelených získala sponzory, chystá se vrátit do vyšších pater politiky

17. 7. 2011 – 8:10 | Politika | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Strana Zelených získala sponzory, chystá se vrátit do vyšších pater politiky
Strana zelených plánuje na přelomu září až října programovou konferenci, Foto: | zdroj: NašePeníze.cz

Příspěvek půl milionu korun od dobrovolných dárců za dva měsíce, otevření kavárny a Zelené akademie jsou kroky, se kterými se Strana zelených rok od voleb do Poslanecké sněmovny chystá vrátit do vyšších pater politické scény. Uvedl to ve čtvrtek předseda zelených Ondřej Liška.

"Zahájili jsme kampaň na získávání prostředků od dobrovolných dárců, kteří dva měsíce od spuštění přispěli již půl milionu korun. Proto, abychom mohli fungovat běžně jako parlamentní strana, musíme získat trojnásobek této částky," vysvětlil Liška.

Zhruba stovka dobrovolných dárců tak přispívá na činnost strany, jak je to běžné u nevládních organizací. Liška doufá, že v budoucnu bude stranu podporovat několik tisíc takových trvalých dárců.

Strana kromě otevřeného financování své činnosti otevřela v centru metropole svoji kavárnu, nad kterou se nachází prostory kanceláře strany. Měsíční nájemné činí 40 tisíc korun. Hlavní manažer strany a zároveň provozovatel kavárny Tomáš Průša uvedl, že zelená kavárna bude centrem nejen setkávání mladých lidí, ale také prostorem pro mladé umělce.

Mezi další projekty, se kterými strana chce oslovit své potencionální voliče, je také zahájení činnosti Zelené akademie. První semestr odstartuje v září. "Nabídne vzdělávací programy, informace o zelené politice nebo také názorů odborníků. Nebudou chybět ani veřejné diskuze na aktuální témata," vysvětlil Liška.

Další iniciativou podporovatelů strany je časopis Zelený efekt. Podle jednoho z podporovatelů Ondřeje Pohana zelené s časopisem spojuje pouze obsah, strana ho nevydává. "Čtvrtletník bude vycházet od září. Začneme s nákladem 20 tisíc výtisků," vysvětlil Pohan. Podporovatelé chtějí časopis zdarma prostřednictvím sítě zelených rozšířit do všech regionů. V pilotním čísle nechybí aktuální témata jako Šumava, rozhovor s hercem Petrem Vackem nebo téma farmářských trhů.

Strana zelených plánuje na přelomu září až října programovou konferenci. Následně se uskuteční na přelomu listopadu a prosince sjezd, kde si zelení schválí nové stanovy.

-Denisa Šindlerová | MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 23.5.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,630 24,750
USD 22,820 23,000
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články