Student Agency zdražuje jízdné

- Firmy autor: Redakce NašePeníze.cz

Dopravní společnost Student Agency od pondělí 24. ledna zvyšuje ceny některých jízdenek o 5 až 10 korun, a to kvůli rostoucím nákladům. Agentuře Mediafax to v pondělí sdělil Aleš Ondrůj z marketingové komunikace firmy.

Ceny jdou nahoru u kreditových i otevřených jízdenek, Foto:

Ceny jdou nahoru u kreditových i otevřených jízdenek, Foto:,zdroj: NašePeníze.cz

„Přes výrazný růst nákladů v podobě zvyšování cen pohonných hmot a mýta, a to až o 25 procent zatím udrží Student Agency současnou úroveň cen na linkách Praha – Brno a Praha – Liberec. Nemění se ani ceny přímých mezinárodních jízdenek. U dalších linek společnost upravuje ceny jízdenek minimálně, a to pouze o 5 – 10 Kč,“ sdělila obchodní ředitelka Ivana Kašická.

Ceny jdou nahoru u kreditových i otevřených jízdenek. Například cena kreditové jízdenky na trase Praha – Karlovy Vary půjde nahoru ze 100 na 110 Kč, cena otevřené jízdenky stoupne ze 140 na 150 Kč.

Firma podle Ondrůje přepravila v roce 2010 celkem 4,9 milionů cestujících oproti 4,3 milionu v roce 2009. V meziročním srovnání tak počet cestujících využívající služeb pravidelných linek Student Agency express rostl dohromady o téměř 14 procent.

-Libor Popela | MED

Tagy: cena jízdenky Student Agency jízdné