Studenti i další případní nájemníci jsou dalším terčem podvodů

- Bydlení autor: Redakce NašePeníze.cz

Zahraniční studentka podala trestní oznámení, protože byla podvedena při hledání pronájmu na stránkách Bezrealitky.cz. Když na těchto stránkách objevila inzerát na zařízený byt 1+kk v Praze 6, obratem zaslala zprávu údajnému majiteli bytu panu Rovasu Nikolaosovi, který odpověděl, že je z Řecka a klíč má jenom on, přičemž tvrdil, že klíč a smlouvu může mi poslat přes společnost InterShipping Line (International Shipping Company).

Zahraniční studentka podala trestní oznámení, protože byla podvedena při hledání pronájmu na stránkách Bezrealitky.cz. Když na těchto stránkách objevila inzerát na zařízený byt 1+kk v Praze 6, obratem zaslala zprávu údajnému majiteli bytu panu Rovasu Niko

Zahraniční studentka podala trestní oznámení, protože byla podvedena při hledání pronájmu na stránkách Bezrealitky.cz. Když na těchto stránkách objevila inzerát na zařízený byt 1+kk v Praze 6, obratem zaslala zprávu údajnému majiteli bytu panu Rovasu Niko , zdroj: NašePeníze.cz

Jedinou podmínkou bylo, že předem musím zaplatit 400 EUR a poslat to na účet společnosti (do Velké Británie). Dále tvrdil, že pokud se jí něco v bytě nebude líbit, agent peníze vrátí. Dne 18. 2. 2015 poslala peníze na tento účet: Mirela Lovin, Bank: Barclays Bank a dne 23. 2. 2015 dostala emailem od společnosti odpověď, že klíče a smlouva jsou na hranici s Českou republikou, ale v ČR jsou závazná nová pravidla a musí si sjednat něco jako pojištění na klíče a smlouvu, přičemž pojištění musí být zaplaceno osobou, která si pronajme byt. Pojištění je údajně ve výši 400 EUR, které měla obratem zaslat na účet Georgiana Vodoina a stejnou banku.

Studentce jednání přišlo podezřelé, napsala, že nic hradit nebude do té doby, než zašlou číslo zákona, dle kterého je stanovena tato povinnost. Taktéž argumentovala, že prostředky nemá k dispozici. Oni odpověděli, že mohou prostředky vrátit, jen pokud pošlu SMS v tvaru: „BEZREALITKY (mezera) 381328“ na číslo 9033399.

Tomuto vyjádření nedůvěřovala a obrátila se na právní poradnu při ČVUT, z které bylo zatelefonováno společnosti Bezralitky, v které zaměstnankyně potvrdila, že těchto podvodných emailů evidují více, a že s tímto neduhem bojují.

Studentka podala trestní oznámení o prověření a prošetření všech okolností. Doufejme, že se studentka, která k nám přijela s důvěrou, spravedlnosti dočká.

My tímto varujeme všechny, aby nikdy neposílali peníze předem a nereagovali na podvodné SMS, které se v poslední době množí se stále novými triky.

Tagy: podvod studenti inzerce podnájem