Svoboda: Podpora turistického ruchu je prvořadá

10. 2. 2009 – 11:48 | Podnikání | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Svoboda: Podpora turistického ruchu je prvořadá
Foto: sxc.hu | zdroj: NašePeníze.cz

Minulý pátek řešil Ministr Cyril Svoboda s Viliamem Sivkem, prezidentem Asociace cestovních kanceláří České republiky možnost snížení sazeb DPH u gastronomických služeb.

\"Sektor cestovního ruchu je pro mě jednou z priorit a přikládám mu velkou důležitost,\" uvedl po jednání ministr Cyril Svoboda.

V průběhu jednání se mimo jiné debatovalo o možnosti snížení DPH u gastronomických služeb nebo o sporných pasážích v připravovaném Občanském zákoníku - především v části týkající se \"náhrady újmy za ztrátu radosti z dovolené\".

Také Ministr financí Miroslav Kalousek zvažuje snížení DPH z 19 na 5 procent v restauracích, u kadařníka, nebo za stavební práce.

„Pokud by se vláda rozhodla přistoupit ke snížení DPH u služeb , měla by tak učinit plošně a nikoliv jen u vybraných odvětví, protože by to mohlo být považováno za diskriminaci některých oborů. Současná hospodářská krize postihuje totiž téměř všechna odvětví,“ uvedl k možné úpravě DPH prezident Hospodářské komory České republiky Petr Kužel. „Plošné snížení DPH u služeb by bylo v situaci, kdy není politicky průchodné snížení přímých daní, jednou z možností, jak zmírnit dopady hospodářské a finanční krize na sektor služeb a zabránit tak poklesu poptávky po nich,“ dodal Petr Kužel.

Kurzy

Kurzovní lístek: 18.5.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,680 24,760
USD 22,670 22,790
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články