Svobodní muži jsou prý šťastnější než ženatí

- Životní styl autor: Redakce NašePeníze.cz

Nejnovější studie Cornellovy Univerzity ve Spojených státech tvrdí, že svobodní muži, jsou sebevědomější, zdravější a hlavně šťastnější. Vyvrací tak známé tvrzení, že soužití v manželství je pro zdraví a pocit štěstí mnohem prospěšnější než zůstat takzvaně singl.

Být svobodný má podle nejnovější studie mnohem více výhod, než si možná myslíte. Jako singl máte pravděpodobně mnohem více přátel, sociálních kontaktů, času na koníčky a prostě a jednoduše svobodu. Foto:SXC, Text:MED

Být svobodný má podle nejnovější studie mnohem více výhod, než si možná myslíte. Jako singl máte pravděpodobně mnohem více přátel, sociálních kontaktů, času na koníčky a prostě a jednoduše svobodu. Foto:SXC, Text:MED , zdroj: NašePeníze.cz

Být svobodný má podle nejnovější studie mnohem více výhod, než si možná myslíte. Jako singl máte pravděpodobně mnohem více přátel, sociálních kontaktů, času na koníčky a prostě a jednoduše svobodu.

Muži, kteří žijí bez partnerky si zkrátka mohou dělat co chtějí. Nikdo je nenutí, aby si po sobě uklízeli, jedí, kdy mají chuť a na co mají chuť. Jsou sebevědomější a pozitivnější. A kvůli zdraví do vztahu už také nemusejí spěchat. Aby manželství přinášelo vašemu zdravotnímu stavu spíše pozitiva, musí být skutečně šťastné a harmonické.

Podle vědců pocit štěstí ve vztahu opadá po třech letech, kvůli stereotypu, povinnostem a únavě.

Manželství plné stresu a hádek se může podepsat na psychickém zdraví. A partneři také častěji trpí vysokým krevním tlakem, obezitou nebo cukrovkou.

"Já se s tím setkávám prakticky denně, ale je otázka, kdo si uvědomí ty souvislosti," tvrdí psycholog Karel Humhal.

"Manželství má tu výhodu, že stačí jenom odhodit jenom peřinu, a už se můžete milovat, kdežto já musím ty dívky shánět po všech čertech," tvrdí fotograf Jan Saudek.

Tagy: štěstí Výzkum pruzkum manžeství