Televize Z1 končí

24. 1. 2011 – 10:36 | Média | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Televize Z1 končí
V následujících dnech investor spolu s managementem televize budou podle Málka realizovat nutné kroky k úplnému ukončení provozu. | zdroj: NašePeníze.cz

Česká zpravodajská televize Z1 ukončí svou činnost. Informaci potvrdil serveru tn.cz v pondělí generální ředitel Z1 Zdeněk Šámal.

"Je mi to moc líto, ale jde o rozhodnutí vlastníka, skupiny J&T,“ uvedl generální ředitel Z1 Zdeněk Šámal.

Televize ukončí vysílání v pondělí o půlnoci. "Je mi to moc líto, ale jde o rozhodnutí vlastníka, skupiny J&T,“ uvedl generální ředitel Z1 Zdeněk Šámal.

Z1 vysílala digitálně od června 2008. Zaměřila se na ekonomické zpravodajství.

V červenci 2009 vystřídal generálního ředitele Martina Mrnku Zdeněk Šámal. Televize se potýkala s dluhy, skupina J&T do ní nalila stovky milionů korun.

"Televize prošla v posledním roce restrukturalizací s cílem snížení nákladů. Reklamní trh ale nereflektoval možnost oslovení specifické cílové skupiny za vyšší cenu na jednoho diváka, než nabízejí plnoformátové televize a jiná média. Není tak možné garantovat návratnost dalších investic do projektu," uvedl ředitel marketingu J&T Martin Málek.

"Velmi si vážíme práce, kterou tým okolo Zdenka Šámala za poslední dobu odvedl. Pevně věřím, že se s některými členy týmu potkáme v příštích letech na dalších projektech," uvedl k rozhodnutí Patrik Tkáč, spoluzakladatel skupiny J&T.

V následujících dnech investor spolu s managementem televize budou podle Málka realizovat nutné kroky k úplnému ukončení provozu.

"Změnu bohužel pocítí všichni klienti digitální i analogové kabelové televize UPC, kam byl program Z1 zařazen na základě povinnosti Must Carry, tedy na základě povinnosti vysílat televizní programy určené zákonem. UPC připravuje za vysílání programu Z1 náhradu. K té však může dojít až po výběru a registraci vybraného programu, tedy velmi pravděpodobně v průběhu týdnů," uvedl mluvčí UPC František Malina.

-Dana Rybáková | MED

Kam dál?

- Česká televize do dvou let spustí pátý kanál ČT5

- Rozpočet České televize bude letos o 100 milionů menší

- Jan Andruško je novým ředitelem TV NOVA, Nova Cinema, Nova Sport a MTV

- Nejčtenější je bulvární deník Blesk, nejposlouchanější je rádio Impuls

- Legendární časopis Popcorn letos končí, s ním i TOP dívka

Kurzy

Kurzovní lístek: 28.11.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,310 24,430
USD 22,190 22,370
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články