The Banker: Další titul Banka roku pro Českou spořitelnu

4. 12. 2009 – 11:06 | Tiskové zprávy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

The Banker: Další titul Banka roku pro Českou spořitelnu
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Česká spořitelna obhájila prestižní ocenění Banka roku pro Českou republiku v mezinárodní soutěži časopisu The Banker: Bank of the Year 2009. Stejný titul ve svých zemích získala Erste Bank v Rakousku a také rumunská banka BCR patřící do Erste Group stejně jako Česká spořitelna.


„Po úspěchu České spořitelny v tuzemské soutěži Fincentrum Banka roku 2009 nás potěšilo i toto uznání ze světa potvrzující úspěšnost našeho obchodního modelu. Erste Group dnes patří k nejvýznamnějším skupinám na evropském finančním trhu a velmi nás těší, že časopis The Banker ocenil také naší rakouskou Erste Bank a rumunskou BCR,“ uvedl Petr Hlaváček, člen představenstva a náměstek generálního ředitele České spořitelny. „Úspěch je o to větší, že Česká spořitelna patří k nejvýznamnějším bankám skupiny a že jsme tento titul potvrdili i v době ekonomického poklesu na mnoha trzích,“ dodal Petr Hlaváček.
   
Mezinárodní cenu Banka roku pro jednotlivé země uděluje již devátým rokem londýnský měsíčník The Banker patřící do mediální skupiny Financial Times. Magazín oceňuje působení bankovních institucí v zemích celého světa. \"The Banker\" je v odborných kruzích považován za respektovaný zdroj informací a jeho žebříčky a hodnocení patří k uznávaným zdrojům informací ze světa světového bankovnictví. O udělení titulu rozhoduje porota složená z britských top manažerů a zástupců redakce tohoto odborného časopisu.

Kurzy

Kurzovní lístek: 25.5.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,630 24,730
USD 23,050 23,230
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články