Tip na dovolenou: Agroturistika láká více lidí za přírodou

17. 5. 2009 – 9:39 | Životní styl | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Tip na dovolenou: Agroturistika láká více lidí za přírodou
Foto:sxc | zdroj: NašePeníze.cz

Přirozenou formou cestovního ruchu je odjakživa venkovská turistika. Zpěv ptáků místo řinčení budíku, čerstvá zelenina ze zahrádky, projížďka na koni… Sen o životě na venkově si většina Čechů splnila pořízením vlastní chaty nebo chalupy. V konkurenci chalupářů se snaží prosadit i druhá forma venkovské turistiky: jednorázové pobyty v soukromí, na rančích a farmách, či v penzionech a malých kempech.Chcete prožít skvělou dovolenou na českém venkově? Krásná příroda, hospodářství a domácí výrobky, jízdy na koních, milí lidé a hlavně úžasná pohoda a klid! Venkovská turistika, pobyty na rodiných farmách a agroturistika lákají stále více turistů.

- Satelitní snímky pomáhají Čechům při výběru dovolené
- Tip na dovolenou: Ubytujte cizince a oni ubytují vás
- Bojíte se prasečí chřipky a chcete odstoupit od smlouvy s cestovní kanceláří?

„Agroturistika nabízí možnost zapojit se přímo do chodu zemědělské usedlosti nebo farmy. Turisté tak mohou pomáhat s krmením zvířat nebo s prací na zahradě. Taková dovolená je zajímavá především pro rodiny s dětmi, pro které je největším zážitkem kontakt se zvířaty chovanými na farmě,“ říká ředitel agentury CzechTourism Rostislav Vondruška. Agroturistika je ve většině případů provozována jako přivýdělek k hlavní pracovní činnosti – zemědělství. Velmi rychle se rozvinula např. v Itálii, Francii nebo Irsku. V Čechách pak hlavně na Šumavě, dále v jižních Čechách a postupně také v dalších turistických oblastech, jako jsou Vysočina, Český ráj nebo Valašsko.

Agroturistika nabízí v česku možnost poznat život na biofarmě, ve vinařských oblastech, nebo na kozích farmách. Často domácí zvířata chovají majitelé venkovských penzionů a nabízejí tak hlavně rodinám s dětmi blízký kontakt s hospodářskými zvířaty.

V nabídkách agroturistiky najdete také selské statky, kde na Vás vykoukne ze stáje kůň nebo koza, útulné chaloupky na samotě u lesa i zahradní kempy, kde Vás do nového dne přivítá zpěv ptáků. Pokoj s kachlovými kamny, postele s proužkovanými peřinami, dřevěná lavice na kamenném zápraží, kde se vyhřívá přítulná tříbarevná kočka, červené muškáty na parapetech dřevěných oken a paní domácí, která svolává děti na čerstvé koláče, ve Vás ten pocit zaručeně probudí...

Vybrat si \"AGRO\"-dovolenou můžete například na stránkách www.prazdninynavenkove.cz , nebo www.nafarmu.cz

Kurzy

Kurzovní lístek: 9.8.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,490 24,610
USD 23,860 24,040
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články