To nejnovější z elektrotechniky uvidíte v Praze

6. 4. 2011 – 14:22 | Tiskové zprávy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

To nejnovější z elektrotechniky uvidíte v Praze
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

V Pražském veletržním areálu Letňany organizátoři pořádají poprvé elektrotechnický veletrh ELECTRON věnovaný primárně odborníkům, ale zajímavý může být i pro zájemce z řad široké veřejnosti.

Ve dnech 12. – 15. dubna 2011, tak všichni budou moci objevovat novinky v oblasti elektrotechniky. Veletržní areál návštěvníkům nabídne kvalitní zastoupení firem jednotlivých oborů, zajímavý odborný program na aktuální témata a bohatou nabídku akcí a soutěží. Doprovodný program je organizován ve spolupráci s odbornými organizacemi, partnery veletrhu, ale i samotnými vystavovateli a bude probíhat po celou dobu veletrhu v přednáškových sálech v modernizované vstupní hale Pražského veletržního areálu, v přednáškovém sále ve výstavní hale 1, ale také přímo na expozicích jednotlivých vystavovatelů.

Širokou veřejnost určitě zaujme možnost získat více informací o problematice inteligentních domů – tedy domů s inteligentní elektroinstalací. Zajímavostí pro návštěvníky bude přehlídka elektromobilů a dalších moderních dopravních prostředků využívajících ke svému pohonu elektrickou energii. Dále budou představeny novinky z oblasti IP telefonií ve zdravotnictví, v elektronických součástkách nebo bezpečnosti práce.

Svými úspěchy pochlubí také studenti z Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií z VUT v Brně. Fakulta představí na veletrhu unikátní přenosný rentgenový přístroj SCIOX 2.0, který získal ocenění na světové výstavě ve Spojených státech, Vizuální systém pro rozpoznávání dopravních značek, Elektrolyzér na výrobu vodíku (palivo budoucnosti). Za zmínku jistě stojí odvětví, ve kterém čeští vědci dominují, a tím je robotika. Na veletrhu získají návštěvníci také více zajímavých informací o dálkově ovládaném mobilní robotu pro průzkum nebezpečných oblastí a také robotickém manipulátoru, který dokáže kopírovat pohyby snímané analogovým joystickem.

Na své si přijdou také zájemci o nanotechnologie nebo mikroelektroniku a mnohé další. Ochuzeni nebudou ani návštěvníci, hledající inspiraci pro designové funkční ovládací prvky osvětlení či pro kabelovou techniku. Záštitu nad veletrhem mimo jiné poskytly Ministerstvo průmyslu a obchodu, České vysoké učení technické či předsedkyně Poslanecké sněmovny.

Kurzy

Kurzovní lístek: 25.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,290 25,430
USD 23,340 23,520
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články