Točené nealkoholické pivo rozšíří nabídky některých restaurací

1. 7. 2010 – 14:36 | Životní styl | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Točené nealkoholické pivo rozšíří nabídky některých restaurací
Češi v restauracích preferují i nealkoholické pivo raději točené, Foto:Staropramen | zdroj: NašePeníze.cz

Pivovary Staropramen rozšiřují portfolio o další novinku – točené nealkoholické pivo Staropramen Nealko, to bylo doposud k dispozici jen v lahvích a plechovkách.

Staropramen se pro zařazení točeného nealko piva do svého portfolia rozhodl kvůli enormnímu nárůstu poptávky po tomto produktu. Stejně jako u alkoholického piva totiž Češi v restauracích preferují i nealkoholické pivo raději točené, které čepováním do originální sklenice získá správnou teplotu a říz.

„Nealkoholické pivo v Česku dlouhodobě funguje jako ideální volba pro všechny, kteří si z nějakého důvodu nemohou nebo nechtějí dát pivo alkoholické. Zavedením točeného nealkoholického piva Staropramen do restaurací jim chceme přispět k ještě většímu vychutnání si tohoto stále oblíbenějšího typu piva,“ sdělil k tomu manažer značky Staropramen Vít Vojtěch.

Pilotní provoz točeného nealkoholického piva ve vybraných restauracích výrazně předčil očekávání Staropramenu. Po zavedení se jeho prodeje zvýšily až o 66 procent. Všichni majitelé testovacích provozoven proto převzali točené nealkoholické pivo do své stálé nabídky.

 

<%Anketa163%>

 

Jednou z restaurací, v níž proběhl test točeného nealko piva, byla i Potrefená husa v Hybernské ulici v centru Prahy. „Na obědy sem chodí zejména lidé z okolních kanceláří, kteří se vracejí do práce nebo se autem přesouvají na obchodní schůzky. Zavedení točeného Staropramenu Nealko pro restauraci znamenalo výrazný nárůst celkových prodejů nápojů, protože velká část hostů si k obědu objednala právě toto pivo. A to i ti, kteří by si jinak nedali žádný nápoj,“ řekl David Petřík, manažer konceptu značkových restaurací společnosti Pivovary Staropramen.

Pivovary Staropramen jsou druhým největším producentem piva v České republice. Svým zákazníkům nabízejí jedno z nejširších portfolií pivních značek. V zahraničí nejoblíbenější značku Staropramen mohou ochutnat spotřebitelé ve 30 zemích světa. Pivovary Staropramen jsou od prosince 2009 součástí nové pivovarské skupiny StarBev, která sídlí v Praze.

-Libor Popela, Mediafax

Kam dál?

- Pití alkoholu na ulici postupně zakazují města i obce. Kde už zákaz platí?

- Jak vidí Česko zahraniční novináři? Pozor, čeští pivaři volí, upozorňuje Reuters

Kurzy

Kurzovní lístek: 19.6.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,860 24,980
USD 23,080 23,260
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články