Toyota svolává k opravám dalších 2,2 milionu vozů, hrozí zaseknutí plynu

24. 2. 2011 – 19:20 | Auto-moto | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Toyota svolává k opravám dalších 2,2 milionu vozů, hrozí zaseknutí plynu
Podíl Toyoty na trhu ve Spojených státech klesl ze 17 procent na konci roku 2009 na 15 procent v prosinci roku 2010., Foto: Toyota | zdroj: NašePeníze.cz

Japonská automobilka Toyota Motor Corp svolává k opravě téměř 2,2 milionu vozů kvůli problémům s plynovým pedálem. Informovala o tom ve čtvrtek agentura Reuters.

U svolávaných vozů hrozí zaseknutí plynového pedálu uvolněným nebo špatně umístěným koberečkem na řidičově straně. (Související: Toyota tajně vykupovala od zákazníků vadné vozy )

 

Psali jsme: Toyota: Přes 1,7 milionu vozů musí do opravy kvůli úniku paliva

 

Rozhodnutí Toyoty svolat vozy k opravě je součástí dohody, kterou automobilka učinila s americkými regulačními úřady. I když washingtonští úředníci nedávno nechali Toyotu projít vyšetřováním důvodů ke svolávání téměř osmi milionů vozů v letech 2009 a 2010, čtvrteční rozhodnutí automobilky na druhou stranu vyvolává řadu nových otázek ohledně vybavení jejích vozů.

"Realita je taková, že problémy budou firmu pronásledovat, dokud nezjistí skutečný důvod všech těch problémů," řekl Sean Kane, prezident společnosti Safety Research & Strategies.

Kvůli problémům s neočekávaným zrychlováním široké škály svých modelů, včetně neprodávanějšího modelu Camry, ztratila automobilka značnou část svého tržního podílu a musela přistoupit k rozsáhlým slevám, aby znovu získala důvěru Američanů. Podíl Toyoty na trhu ve Spojených státech klesl ze 17 procent na konci roku 2009 na 15 procent v prosinci roku 2010.

-David Vandrovec | MED

Kam dál:  Sedm pojišťoven žaluje Toyotu kvůli technickým potížím

Kurzy

Kurzovní lístek: 25.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,290 25,430
USD 23,330 23,510
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články