Trasportéry Pandur a kauza kolem nich se zametou pod koberec, myslí si lidé

28. 2. 2010 – 12:24 | Domácí | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Trasportéry Pandur a kauza kolem nich se zametou pod koberec, myslí si lidé
Obrněné transportéry Pandur, Foto: armyrecognition.com | zdroj: NašePeníze.cz

Kauza nákupu obrněných transportérů Pandur od rakouské firmy Steyr hýbe domácí politickou scénou. Většina lidí, je však přesvědčena, že kauza transportérů Pandur bude zametena pod stůl. Vyplývá to z průzkumu Sanep.
 

Podle názoru většiny lidí v této aféře rozhodně došlo ke korupčnímu jednání. Více jak tři čtvrtiny respondentů exkluzivního průzkumu společnosti SANEP, který se otázkami kolem nákupu obrněných transportérů Pandur zabýval, je však přesvědčeno, že bude celá kauza zametena pod stůl a nedojde k jejímu řádnému prošetření a odsouzení případně zkorumpovaných politiků.

O korupci v aféře kolem nákupu transportérů Pandur pro českou armádu za více než 14 miliard korun, kterou vyvolaly záběry skryté kamery, na nichž manažeři Steyru hovořili o provizích pro politiky, je přesvědčeno 83 % dotázaných.

 

<%Anketa19%>I přes trestní oznámení, které v kauze nákupu obrněných transportérů Pandur podávají sociální demokraté, je podle názoru 83,9 % respondentů nereálné, že bude případná korupce v této kauze vyšetřena. Téměř stejné procento dotázaných pak nevěří, že by mohli být odsouzeni politici, jimž by byla případná korupce v kauze nákupu transportérů Pandur prokázána.

Alarmující nedůvěru téměř absolutní většiny veřejnosti ve skutečné prokázaní, zda v této kauze došlo, či nedošlo ke korupčnímu jednání, dokládá i názor 84,7 % dotázaných, podle nichž je pravděpodobné, že bude kauza nákupu transportérů Pandur po volbách tzv. zametena pod stůl.

 

Kam dál?

- Korupce je v česku normální, zvlášť mezi úředníky a v politice

- Firmy: Získat veřejnou zakázku bez úplatku nejde
 

Kurzy

Kurzovní lístek: 17.4.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,150 25,270
USD 23,610 23,790
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články