TREFA a spol., aneb hromadné pojistky jsou v módě

30. 8. 2010 – 20:41 | Pojištění | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

TREFA a spol., aneb hromadné pojistky jsou v módě
Kolektivní pojištění nabízejí snad všechny pojišťovny v ČR převážné pro firmy na ochranu jejich zaměstnanců, Foto:fotbalovatrefa.cz | zdroj: NašePeníze.cz

Životní pojištění, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti. To je výčet základních pojistek, které pojišťovny nabízejí svým klientům. Některé profesní skupiny lidí však se spojují a získávají individuelní nabídky pojištění.

I když kolektivní pojištění není žádnou novinkou, nabývá nového významu.

 

Myslivecké sdružení pojistí myslivce a jejich psy

 

Pojištění při výkonu myslivosti, loveckých zbraní, ale i loveckých psů a slevy na pojištění motorových vozidel či domácností – to vše za 319 korun, dojednala nedávno s Českou pojišťovnou Myslivecká unie ČR.

„Zejména pro sociálně slabší lidi na venkově je to doslova bomba, protože oproti současnému stavu ušetří zájemci o toto pojištění zhruba 500 korun,“ podotýká člen vedení unie Josef Masařík.

Kolektivní pojištění dojednané s ČP mohou podle Masaříka využít nejen členové Myslivecké unie, ale také členská základna Českomoravské myslivecké jednoty. V současné době je přitom v ČR zhruba 110 tisíc myslivců.

Pojištění se vztahuje na odpovědnost pojištěných za škody způsobené při výkonu práva myslivosti a škody způsobené loveckým psem nebo dravcem jak při výkonu myslivosti, tak mimo něj. Pro členy organizací sdružených pod Mysliveckou unií se dále vztahuje na pojištění loveckých zbraní a její členové mohou také využít desetiprocentní slevy na pojištění při léčení loveckého psa, jeho úrazu či úhynu.

Kromě toho mohou myslivci i jejich rodinní příslušníci čerpat významné slevy při klasickém pojištění – 15 procent při pojištění domácností, staveb a motorových vozidel.

 

Trefa od společnosti Fincentrum a Generali nenabízí jen pojištění..

 

Pojišťovna Generali a poradenská společnost Fincentrum spolu s ČMFS před pár dny představily unikátní projekt TREFA na podporu neprofesionálních hráčů fotbalu v ČR.

Neprofesionální hráči fotbalu získají pojištění za relativně nízkou měsíční částku a jejich kluby získají finance pro další rozvoj a výchovu nových talentů.

Kromě kvalitní ochrany pro případ úrazů spočívá unikátnost projektu TREFA ve skutečnosti, že sjednáním pojištění získá klub hráče finanční odměnu, kterou může použít například na nákup nového fotbalového vybavení.

Za každého pojištěného hráče klub získá v rozmezí 2050-5000 Kč.

„Kluby mají jedinečnou šanci získat prostředky na financování svého chodu. Projekt TREFA je důležitým krokem pro nové nastartování výchovy talentů v ČR, protože i těm nejmenším klubům může přinést významné prostředky k jejich rozvoji. Právě v klubech jako Vigantice, Smetanova Lhota nebo Verneřice vyrostly velké hvězdy našeho fotbalu“, říká Ivan Hašek, předseda ČMFS.

 

Kolektivní pojištění pro všechny?

 

Kolektivní pojištění nabízejí snad všechny pojišťovny v ČR převážné pro firmy. To bylo dříve určeno hlavně pro zaměstnance. Možná však přišla doba, kdy mají nejen zaměstnavatelé, ale také jiné soustředěné skupiny lidí možnost výrazně ušetřit, nebo díky vyjednávání získat finanční prostředky pro financování určitých aktivit.

 

Kam dál?

- Ivan Hašek: Speciální pojištění pro fotbalisty přinese peníze i klubům

- Speciální pojištění fotbalistů přinese peníze do regionálního fotbalu

- Fincentrum se stalo oficiálním partnerem regionálních fotbalových soutěží

Kurzy

Kurzovní lístek: 25.6.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,720 24,840
USD 23,150 23,330
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články