Třinecké železárny za posledních šest měsíců přijaly 150 převážně mladých lidí

4. 6. 2009 – 1:01 | Práce | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Třinecké železárny za posledních šest měsíců přijaly 150 převážně mladých lidí
Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Společnost Třinecké železárny za posledních šest měsíců přijala 150 nových lidí, z toho dvě třetiny jich ještě nedosáhlo 30 let. I v době celosvětové hospodářské a světové krize, kdy firmy opouští stovky až tisíce zaměstnanců či krachují, tak třinecká hutní společnost myslí na svou budoucnost.


„S nově přijatými zaměstnanci, převážně jde o zaměstnance s technickým vzděláním, jsme spolupracovali již na středních či vysokých školách. Většinou u nás absolvovali odborný výcvik, odborné praxe či stáže, psali diplomové práce a pobírali finanční příspěvky nebo stipendium v rámci programu spolupráce se školami. Víme, že až krize pomine, tak na trhu práce bude opět nedostatek odborně vzdělaných hutníků, strojařů a elektrikářů .a poté je najít bude téměř zázrak. Přestože naše výroba jede v letošním roce na 80 procent, tak se připravujeme na naši budoucnost a zajišťujeme tímto plynulou generační obměnu, která je naším strategickým cílem,“ říká ředitel pro personalistiku a administrativu firmy Ing. Boguslaw Heczko s tím, že zhruba 10 procent nových zaměstnanců má čerstvý vysokoškolský diplom.

- Nový portál práce rozvířil hladinu českého internetu. Nabízí inzerci pro firmy zdarma
- práce: Zaměstnancům skončily zlaté časy
- práce: Škoda Auto rozšiřuje převodovkárnu. Zaměstná 270 lidí
- práce: Krize nekrize, odborníci chybí stále v mnoha oborech

Třinecké železárny zpracovaly již v roce 2002 ucelený „Program spolupráce se školami všech stupňů“, kterým několik let aktivně přistupují k výchově budoucích zaměstnanců. „V současné době je i díky tomuto projektu ročně připraveno na práci v Třineckých železárnách 100 až 130 absolventů středních a vysokých škol, přičemž naše ocelářská společnost na studium hutních oborů přispívá ročně nemalými finančními prostředky ,“ uvádí Boguslaw Heczko.

Koncem října loňského roku v Třineckých železárnách bylo zaměstnáno zhruba 5400 lidí, o šest měsíců později o sto méně. Přestože ocelářská společnost přijala 150 nových lidí, tak přibližně 250 zaměstnanců v této době odešlo za zvýhodněných podmínek do starobního důchodu. Z firmy také za posledních šest měsíců odešlo 200 agenturních zaměstnanců, kteří ale nikde nejsou započítáni v kmenovém stavu. Společnost Třinecké železárny ale nadále využívá služeb 250 agenturních zaměstnanců s pracovní smlouvou na dobu určitou.

Kurzy

Kurzovní lístek: 11.8.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,340 24,460
USD 23,620 23,800
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články