Týdeník The Economist: Klaus patří do "trapné party" politiků

12. 8. 2011 – 18:53 | Politika | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Týdeník The Economist: Klaus patří do "trapné party" politiků
Klausovi rovněž týdeník nemůže zapomenout radostné vyhrožování zničením Lisabonské smlouvy, FOto: Václav Klaus, Hrad | zdroj: NašePeníze.cz

Týdeník The Economist v pátek zařadil českého prezidenta Václava Klause do "trapné party" evropských politiků. Vyčítá mu zdržování podpisu Lisabonské smlouvy a samolibé jednání s novináři.

Týdeník Klause řadí mezi kontroverzní politiky současné evropské politické scény. Srovnává ho například s maďarským premiérem Viktorem Orbánem a gruzínským prezidentem Michailem Saakašvilim. "Trapná parta se často uchyluje k opovrhování konvenční diplomacií a PR, což je pro ně špatné," napsal týdeník.

"Klaus například obvykle odmítá hovořit se zahraničními novináři, pokud mu neslíbí, že otisknou jeho odpovědi v celém znění," vytýká list českému prezidentovi. "Naposledy pak zaútočil na západní diplomaty, kteří vyjádřili podporu pochodu homosexuálů Prahou," pokračuje Economist.

Klausovi rovněž týdeník nemůže zapomenout "radostné vyhrožování zničením Lisabonské smlouvy".

Týdeník píše, že členové této "trapné party" své chování obhajují tím, že byli do politiky zvoleni proto, aby učinili změny, a ne proto, aby si udělali přátele. Často jsou pak prý jejich tvrdé postoje lidmi oceňovány. "Mnoho Čechů oceňuje, že se jejich prezident staví proti eurofederalistům," napsal list.

-Martin Málek | MED

Kam dál?

- Video: Jak Václav Klaus "ukradl" protokolární pero

- Klaus: USA může dál utrácet za věci, které jsounepotřebné

- Klaus: Krize je horší v zemích, které udělaly chybu a přijaly euro

Kurzy

Kurzovní lístek: 2.3.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,270 25,350
USD 23,320 23,420
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články