TZ: Splátkový prodej - Přes léto se na splátky prodává nejvíce elektronika

23. 7. 2009 – 19:21 | Tiskové zprávy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

TZ: Splátkový prodej - Přes léto se na splátky prodává nejvíce elektronika
Foto: NašePeníze.cz | zdroj: NašePeníze.cz

Z letošních výsledků společnosti Cetelem vychází najevo, že čeští spotřebitelé mají i v letních měsících zájem o nákupy zboží na splátky. Vedoucí příčku si pevně drží černá elektronika, následují počítače a notebooky, třetí příčku obsadily mobilní telefony.


„České domácnosti uskutečnily za poslední měsíce tohoto roku nejvíce nákupů na splátky v segmentu elektroniky. Jde zejména o černé elektro, osobní počítače či notebooky a mobilní telefony. V meziročním srovnání pak sledované komodity nevybočují ze standardu,“ uvedl Tomáš Chlíbec, ředitel Obchodní správy společnosti Cetelem.

V segmentu prodeje elektroniky spolupracuje Cetelem s významnými obchodními partnery, mezi které například patří i síť elektroprodejen Euronics. „V průběhu letošního léta sledujeme zvýšený zájem o LCD televize, které začínají vytlačovat z trhu plazmové televize. Důvodem je jejich přijatelná cena a nižší spotřeba energie,“ uvedl Bohuslav Komín, mluvčí společnosti Euronics ČR, a.s. Další významnou komoditou je bílé elektro. Klienti nejvíce nakupují ledničky, mrazničky a pračky. „V posledních měsících jsme zaznamenali nárůst v řádu jednotek procent v porovnání s loňským rokem,“ dodal B. Komín.

Kurzy

Kurzovní lístek: 24.2.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,300 25,380
USD 23,280 23,400
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články