Úřady práce prý nezaměstnané pouze formálně evidují, to se má změnit

8. 4. 2010 – 6:05 | Politika | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Úřady práce prý nezaměstnané pouze formálně evidují, to se má změnit
TOP 09 vadí formální fungování úřadů práce, Foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Změnit činnost úřadů práce chce strana TOP 09. Lídr kandidátky v Ústeckém kraji Jaromír Drábek ve středu na tiskové konferenci v Ústí nad Labem řekl, že úřady práce fungují jen formálně.

„Má-li se změnit nepříznivý trend nezaměstnanosti v regionu, je třeba zefektivnit činnost úřadů práce. Ty dosud nezaměstnané především pouze formálně evidují, nutí je obcházet údajně volná místa, ale většinou je nechávají být. I takzvané rekvalifikace jsou do značné míry formální, vůbec neřeší uplatnění nezaměstnaného na trhu práce,“ uvedl Drábek.

Jako řešení doporučuje větší zainteresování úředníků na tom, aby nezaměstnaným opravdu našli práci. Nezaměstnaní by podle něj měli být mnohem aktivnější. „Když se zaevidují, neznamená to, že budou brát peníze za nic. Čtyři hodiny denně by měli odpracovat na veřejných pracích. Neuklizených chodníků, parků a lesů je všude plno,“ dodal Drábek.

 

<%Anketa105%>

 

Pojišťovna má rozhodovat, kde pacienta odoperují

 

Zdravotní politiku TOP 09 přiblížil starosta Roudnice nad Labem Josef Bakeš, který je na kandidátce druhý. Podle něj se musí změnit přístup zdravotních pojišťoven: „Teď to funguje tak, že člověk, který má jít na nějakou plánovanou operaci, si sám vybere zdravotnické zařízení, kde ho odoperují a pojišťovna to zaplatí bez ohledu na poměr kvality a ceny zákroku. Navrhujeme, aby před zákrokem pacient jednal s pojišťovnou, a ta rozhodne, kde mu zákrok udělají. Tak aby to bylo v souladu se všemi kvalitativními i ekonomickými ukazateli,“ vysvětlil Bakeš. Jako příklad uvedl porody, které jsou ve fakultní nemocnici až třikrát dražší než v nemocnicích běžných.

TOP 09 investuje v Ústeckém kraji do předvolební kampaně zhruba milion korun. Vynaloží jej mimo jiné na billboardy, plakáty a letáky. Chce vést především kontaktní kampaň, diskutovat a hovořit s lidmi.

 

<%Anketa106%>

(Mediafax)

Kam dál?

- Práce načerno by mohla podnikatele stát i živnostenský list

- ODS nabídne nezaměstnaným místo almužny práci a firmám úlevy

- Jakou práci nesmí zaměstnavatel přidělit, ženám, dětem, nebo mladistvým?

- Zdravotnictví se blíží bodu, kdy nezvládne financovat dostupnou péči

- Jaké výhody nabízejí zdravotní pojišťovny svým klientům?

- Zdravotní pojišťovna má být jen jedna tvrdí ČSSD

Kurzy

Kurzovní lístek: 24.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,290 25,430
USD 23,330 23,510
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články