V dnešní sváteční den nakoupíte naposledy, od října je o svátcích zavřeno

28. 9. 2016 – 9:23 | Životní styl | red | Diskuze:

V dnešní sváteční den nakoupíte naposledy, od října je o svátcích zavřeno
zdroj: freeimages.com

28. září bude posledním státním svátkem, kdy si ve velkých obchodech nakoupíme. Od října totiž začne platit zákon, podle kterého budou muset mít některé prodejny o sedmi státních svátcích zavřeno. Poprvé se změna dotkne 28. října.

Pokud jste si plánovali, že volný sváteční den využijete pro velký nákup, ve středu budete mít poslední možnost. Na Den vzniku samostatného Československého státu, který připadá na 28. října, už se totiž do velkých obchodů nedostanete.

Obchody budou muset mít zavřeno na Nový rok, Velikonoční pondělí, 8. května, 28. září, 28. října, 25. a 26. prosince. Na Štědrý den by směly mít otevřeno jen do 12:00.

Zákaz prodeje se nebude vztahovat na obchody s prodejní plochou do 200 metrů čtverečních, lékárny, čerpací stanice, obchody na letištích nebo nádražích nebo na prodejny v nemocnicích. Zavřeno ale budou muset mít zastavárny, sběrny nebo bazary.

Za porušení zákona bude hrozit pokuta až milion korun. Při opakovaném porušení to bude až pětinásobek. Poslanci po několika letech dohadů a jednání schválili zákon letos v červnu.

Zdroje:
MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 1.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,300 24,420
USD 22,210 22,390
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články