Václav Klaus: Ministra Hegera v jeho úsilí podporuji, lékaři jsou nezodpovědní

7. 1. 2011 – 10:33 | Zdravotnictví | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Václav Klaus: Ministra Hegera v jeho úsilí podporuji, lékaři jsou nezodpovědní
Prezident páteční setkání označil za další z řady setkání s představiteli současné vlády, Foto: Hrad | zdroj: NašePeníze.cz

Prezident republiky Václav Klaus podpořil ministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP 09) v jeho krocích v rezortu zdravotnictví. Prezident zároveň během pátečního setkání na Pražském hradě označil chování nemocničních lékařů, kteří podali výpovědi, za velmi nezodpovědné.

"Rád bych řekl, že chci podpořit úsilí pana ministra v jeho úsilí jak o ozdravení českého zdravotnictví, tak v onom případu velmi nezodpovědného chování části našich lékařů," řekl prezident Klaus na adresu lékařů, kteří hromadně podali výpovědi v rámci akce Děkujeme, odcházíme.

 

TIP:  Heger: Kde vzít peníze na vyšší platy lékařů? Pouze lepším hospodaření nemocnic

 

"Jsem rád, že k tomuto setkání dochází s určitým odstupem po mém vstupu do vlády, protože jsem se do vysoké vládní politiky dostal jako začátečník," poznamenal Heger. Nyní podle jeho soudu přichází doba na zahájení skutečně reformních kroků.

"Já bych řekl, že doba vám nahrává," uvedl směrem k Hegerovi Klaus. "Kdyby k této vyhrocené situaci nedošlo, bylo by mnohem obtížnější některé reformní kroky prosadit. Já si myslím, že je to docela dobrá situace a máte v tom oproti všem ostatním ministrům zdravotnictví určitou výhodu," dodal.

Prezident páteční setkání označil za další z řady setkání s představiteli současné vlády. Zároveň uvedl, že toto setkání se odehrává na základě žádosti šéfa rezortu zdravotnictví. "Rád vyslechnu názory pana ministra na zdravotnictví i na současnou situaci," dodal prezident.

Předseda Asociace krajů České republiky a hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek (ČSSD) zprvu odmítl podporu prezidenta Klause ministru zdravotnictví komentovat. Podle něj je jasné, že každá strana má jiný politický recept. "To neznamená, že nezasedneme s ministrem k jednomu stolu. Důležité je, aby po 1. březnu byla zabezpečená akutní lékařská péče," konstatoval Hašek.

-Jiří Táborský,MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 17.4.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,150 25,270
USD 23,630 23,810
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články