Vánoční dárky pochází i z exekucí, lidem to nevadí

18. 12. 2011 – 19:25 | Životní styl | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Vánoční dárky pochází i z exekucí, lidem to nevadí
Mnoho z dárků, které se objeví pod vánočními stromky, bude pocházet z předvánočních exekučních dražeb, Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Mnoho vánočních dárků pochází z exekucí, lidem to nevadí. Podle průzkumu deníku Právo by si ho kvůli nízké ceně koupilo sedmdesát procent lidí.

Mnoho z dárků, které se objeví pod vánočními stromky, bude pocházet z předvánočních exekučních dražeb. Jde o vysavače, lednice, fotoaparáty, kamery, kávovary a další elektroniku i ojetá auta, uvedl deník Právo. Z ankety deníku vyplývá, že by si takový dárek pořídilo skoro sedmdesát procent lidí.

„Nákup dárků na předvánočních exekučních dražbách se stal pro spoustu Čechů výtečným způsobem, jak ušetřit až dvě třetiny odhadní ceny věcí,“ tvrdí ve své zprávě Exekutorský úřad Přerov Tomáše Vrány, jeden z nejaktivnějších v Česku.

Před Vánoci nabízí 900 položek, a to včetně několika škodovek, fordů, a vozů značky VW. Například digitální fotoaparát v odhadní ceně 1200 korun se bude vyvolávat za čtyři stovky a horské kolo v hodnotě 4500 korun bude k mání od 1500 korun.

-Ondrej Fér

Kurzy

Kurzovní lístek: 28.11.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,230 24,350
USD 21,950 22,130
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články