Ve VZP padají hlavy. Vláda odvolala sedm členů správní rady

- Firmy autor: Redakce NašePeníze.cz

Správní radu Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) čeká velká obměna. Vláda ve středu schválila odvolání sedmi jejích členů a současně jmenování deseti nových lidí, tři místa totiž byla neobsazená, řekla ve středu vicepremiérka Karolína Peake (LIDEM).

Vláda nemohla odvolat členy rady, jako jsou Šnajdr, bývalý poslanec Petr Tluchoř (ODS) nebo poslanec Boris Šťastný (ODS). Ty do funkce zvolila Poslanecká sněmovna. Foto:VZP

Vláda nemohla odvolat členy rady, jako jsou Šnajdr, bývalý poslanec Petr Tluchoř (ODS) nebo poslanec Boris Šťastný (ODS). Ty do funkce zvolila Poslanecká sněmovna. Foto:VZP,zdroj: NašePeníze.cz

O konkrétních lidech ale Peake mluvit nechtěla. "Nemám přesné informace o tom, které osoby byly odvolány a které byly jmenovány," řekla vicepremiérka o návrhu ministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP 09), který vláda schválila.

Jeho stranický kolega a ministr financí Miroslav Kalousek také nechtěl komentovat, zda bude bývalý poslanec Marek Šnajdr (ODS) odvolán z předsednického postu rady. "Požádám o odklad odpovědi po prvním zasedání první správní rady," řekl na tiskové konferenci po jednání vlády.

Vláda nemohla odvolat členy rady, jako jsou Šnajdr, bývalý poslanec Petr Tluchoř (ODS) nebo poslanec Boris Šťastný (ODS). Ty do funkce zvolila Poslanecká sněmovna.

Jan Drahorád | MED