Vedení Českých drah si chtělo na bonusech rozdělit 30 milionů, lekli se vyhazovu Fejka

27. 6. 2011 – 7:39 | Firmy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Vedení Českých drah si chtělo na bonusech rozdělit 30 milionů, lekli se vyhazovu Fejka
Není ale vyloučeno, že třicetimilionový balík bonusů si vedení drah rozdělí v budoucnu, Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Třicet milionů korun si navrhlo na bonusech rozdělit vedení Českých drah za dobré hospodářské výsledky a dozorčí rada mu to odsouhlasila. Poté, co muselo řešit kritizované odměny pro ombudsmana drah Petra Fejka, se ale nároku prozatím vzdalo, informují v pondělním vydání Hospodářské noviny.

Manažeři Českých drah si měli za dobré výsledky rozdělit mimořádné bonusy ve výši 30 milionů korun. Odměny již odsouhlasila dozorčí rada firmy a vzal je na vědomí i řídící výbor drah. Jenže šéfové státního podniku se jejich výplaty na poslední chvíli vzdalo. Podle informací Hospodářských novin byl důvodem především negativní ohlas na více než čtvrtmilionový plat ombudsmana drah Petra Fejka.

Výplatu třicetimilionového bonusu si přitom šéfové drah navrhli sami nedlouho před Fejkovou rezignací a měl být rozdělen nejen mezi nejužší vedení, ale i mezi několik desítek členů středního managementu. Důvodem byl hospodářský výsledek firmy za loňský rok. Ten se meziročně zlepšil o více než miliardu. Hospodaření drah tak skončilo poprvé v historii v plusu.

Není ale vyloučeno, že třicetimilionový balík bonusů si vedení drah rozdělí v budoucnu, píší Hospodářské noviny.

-Zdeněk Michora | MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 25.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,290 25,430
USD 23,330 23,510
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články