Většina lidí se stále nepojišťuje na každou cestu do zahraničí

3. 8. 2011 – 17:04 | Tiskové zprávy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Většina lidí se stále nepojišťuje na každou cestu do zahraničí
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Před každou zahraniční cestou se pojistí jen méně než polovina lidí (45 %), jak vyplynulo z ankety DIRECT Pojišťovny.

Každý desátý se dokonce nepojišťuje vůbec a riskuje tak vysoké náklady na ošetření v cizině. Častěji takto hazardují muži, téměř každý šestý spoléhá na to, že se mu nic nestane. Přitom sjednat si cestovní pojištění je dnes otázkou několika minut, u DIRECT Pojišťovny si ho zájemci vyřídí jednoduše on-line nebo po telefonu, a to včetně asistenčních služeb v základní ceně.

„Před cestami do zahraničí jsou překvapivě zodpovědnější mladí do 29 let, kteří se ve více než polovině případů pojišťují vždy. Častěji se také pojišťují ženy,“ komentuje výsledky ankety Radim Kavka, produktový manažer DIRECT Pojišťovny. „Přestože se dovolená v cizině lidem bez pojištění může v případě nepříznivých událostí hodně prodražit, stále se mnoho lidí spoléhá na štěstí. Pojištění si ovšem mohou zájemci sjednat u DIRECT Pojišťovny on-line nebo po telefonu do pěti minut,“ dodává Radim Kavka.

Z ankety DIRECT Pojišťovny před sezonou letních dovolených vyplynulo, že lidé otázku pojištění řeší často podle destinace nebo délky pobytu, na kterou se chystají vyjet. Pětina lidí se pojistí pouze na cesty trvající déle než týden a na krátkodobý výjezd, například na prodloužený víkend k sousedům, by se nepojistila. Přestože si za zdravotní péči v zemích Evropské unie musí pacient mnohdy připlácet nemalé částky, každý desátý se na cesty po Evropě nepojišťuje. K riskujícím se dá přičíst i 14 % lidí, kteří se pojišťují, až když jedou do exotických zemí. Další desetina se zcela spoléhá na své štěstí. Na kratší cestu do evropské země by se tak celkem 55 % lidí vůbec nepojistilo.

Dobrou zprávou z ankety je, že lidé, kteří si cestovní pojištění sjednávají, nečekají v třetině případů na poslední chvíli a vyřizují si ho většinou týden až dva před odjezdem do zahraničí. Ženy jsou ještě pohotovější, každá třetí si jej zařídí hned v den zakoupení dopravy nebo ubytování v cizině. Na poslední chvíli si nechává pojištění jeden z deseti (12 %) a dohání jeho zařizování dva dny před odjezdem nebo dokonce až v den odjezdu. Anketa DIRECT Pojišťovny dále potvrdila, že více než třetina (36 %) lidí je při sjednávání pojištění na zahraniční cestu věrná pojišťovně, u které má již jiný produkt. Každý desátý pak zůstává jen u základního cestovního pojištění sjednaného k platební kartě.

Bezpečné cestování s DIRECT Pojišťovnou
Kromě rychlosti sjednání cestovního pojištění u DIRECT Pojišťovny ocení aktivní turisté v případě problémů asistenční služby, které jsou jeho standardní součástí. Jistotu mají klienti také díky bezplatnému prodloužení pojištění léčebných výloh, když se z důvodu zásahu vyšší moci vrátí ze své cesty později, než plánovali. Náklady na léčebné výlohy v zahraničí hradí DIRECT Pojišťovna až do 3 000 000 Kč a součástí pojištění je také úhrada nákladů na případnou záchrannou pátrací činnost horské služby a ostatních záchranných sborů.

Po dobu cesty mají zákazníci DIRECT Pojišťovny jistotu i se zabezpečením domova, protože k pojištění získají službu Cestování bez obav, která jim kryje spoluúčast při pojistné události v rámci jiného pojištění majetku či vozidla. Kompletní nabídku cestovního pojištění DIRECT Pojišťovny včetně slev pro stávající klienty, rodiny či skupiny, najdou zájemci na www.direct.cz/cestovni-pojisteni.

Kurzy

Kurzovní lístek: 27.5.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,660 24,780
USD 22,730 22,910
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články