Většina lidí v Česku je nyní spokojena se svým životem

- Životní pojištění autor: Redakce NašePeníze.cz

Na počátku nového roku lidé obvykle bilancují. Agentura STEM se déle než dvacet let pravidelně v lednovém průzkumu lidí ptá, jak jsou celkově spokojeni se svým životem a jak hodnotí uplynulý rok z osobního hlediska i z hlediska stavu české společnosti. Výsledky toho letošního, jsou nadmíru pozitivní.

Z vlastního pohledu hodnotí rok 2014 jako úspěšný dvě třetiny lidí , Foto:SXC

Z vlastního pohledu hodnotí rok 2014 jako úspěšný dvě třetiny lidí , Foto:SXC , zdroj: NašePeníze.cz

Tříčtvrtinová většina českých občanů (76 %) uvádí, že je v současné době spokojena se svým životem.

Z vlastního pohledu hodnotí rok 2014 jako úspěšný dvě třetiny lidí (64 %). Převládající pocity z loňského roku jsou takřka u poloviny lidí (45 %) pozitivní (vše jde, jak má, vyrovnanost, vše se daří, štěstí).

Naopak negativní pocity jako obavy, neklid, bezmocnost či vztek, převládají při hodnocení loňského roku u přibližně dvou pětin lidí (38 %). Zhruba pětina lidí (17 %) má z loňského roku pocit únavy nebo nudy.

Od pozitivně laděného osobního hodnocení se ale výrazněji odlišuje hodnocení stavu společnosti. Jen dvě pětiny lidí (42 %) se domnívají, že rok 2014 přinesl úspěch v rozvoji naší společnosti, a zhruba každý třetí (30 %) si myslí, že změny v naší společnosti přinesly za poslední rok více spravedlnosti.